Předpověď počasí: Bude zima, Česko zasáhnou silné deště

Českou republiku po chladném víkendu zasáhnou vytrvalé deště. Pršet bude na většině území a teploty budou v noci klesat téměř k bodu mrazu. Vyplývá to z předpovědi počasí na příští týden.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Počasí
doporučujeme

V neděli bude na většině území panovat převážně proměnlivá oblačnost s přeháňkami. V Čechách nad 1000 m se přechodně objeví i smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty klesnou na Moravě a ve Slezsku na 9 až 5 °C, v Čechách na 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty vyrostou na 11 až 15 °C, na jihovýchodě Moravy až na 17 °C.

V pondělí bude oblačno až zataženo, zpočátku se na severovýchodě, postupně na většině území objeví déšť nebo přeháňky, na horách na severu a severovýchodě i trvalejší srážky. Nejnižší noční teploty klesnou na 8 až 4 °C, na jihozápadě až na 2 °C. Nejvyšší denní teploty nepřekročí 10 až 14 °C.

V úterý bude nadále zataženo až oblačno, na většině území se objeví občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou na 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty opět nevyrostou nad 12 až 16 °C. 

I ve středu bude oblačno a místy se objeví přeháňky. Nejnižší noční teploty zůstanou na 8 až 4 °C, na západě při zmenšené oblačnosti klesnou až na 2 °C. Nejvyšší denní teploty mírně povyrostou na 13 až 17 °C. 

Ve čtvrtek bude opět oblačno až zataženo a občas se objeví déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty zůstanou na 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty se udrží na 13 až 17 °C. 

O víkendu bude oblačno a objeví se přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou na 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty nepřekročí 12 až 17 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proč je počasí v květnu tak chladné? Meteorologové mají překvapivou odpověď

24.05.2019 08:21 Už v dubnu se mohlo zdát, že teplo letos přišlo do Česka brzy. Při vzpomínce na loňský žhavý květen…

Povodně v Česku: V noci stouply hladiny řek, hasiči zasahovali na stovkách…

23.05.2019 20:10 Na třech desítkách míst v ČR se dostaly hladiny toků v noci na dnešek na povodňový stav. Dopoledne…

Aktualizovaná výstraha meteorologů: Kde dál hrozí povodně?

23.05.2019 14:38 Meteorologové po poledni opět aktualizovali výstrahu týkající se deště a povodní. Tlaková níže se…

Předpověď počasí na víkend: Přestane konečně pršet?

23.05.2019 13:16 Aktualizováno Po deštivých dnech si Česko alespoň o víkendu trochu oddychne. Teploty vyrostou dokonce až na 25…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama