Aktuální počasí: Chladno, déšť až do konce týdne a hrozí i sněžení

Požáry hrozí na Moravě, Vysočině a severovýchodě Čech do pondělního rána. Pak riziko pomine díky dešti, který dnes a v noci přejde přes ČR. Původní výstraha před požáry, kterou Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v sobotu, platila do odvolání.

Přidejte svůj názor

Počasí
doporučujeme

"Na východě se vyskytuje déšť, který se bude během dnešního dne a noci na pondělí rozšiřovat do celé severovýchodní poloviny území. Od severovýchodu se proto postupně sníží riziko vzniku a šíření požárů," uvedl dnes ČHMÚ. Výstraha pro kraje Pardubický, Královéhradecký, Zlínský, Olomoucký, Moravskoslezský, Jihomoravský a pro Vysočinu platí do pondělních 06:00.

V pondělí by mělo na většině území ČR pršet, na horách na severu budou srážky i vydatnější. Na Moravě a ve Slezsku budou srážky později jen místy, vyplývá z předpovědi počasí na pondělí.

Lidé by při vyhlášení rizika požárů neměli rozdělávat oheň v lesích a parcích, vypalovat trávu ani odhazovat nedopalky, používat v přírodě přenosné vařiče nebo grily na dřevěné uhlí. Meteorologové také doporučují úsporné hospodaření s vodou.

Pondělí (00-24): Oblačno až zataženo, zpočátku na severovýchodě, postupně na většině území déšť nebo přeháňky, na horách na severu a severovýchodě i trvalejší srážky. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, na  jihozápadě při zmenšené oblačnosti až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, na jihovýchodě až 16 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Úterý (00-24): Zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť nebo přeháňky. Postupně ubývání srážek a oblačnosti. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 3 až 7 m/s bude slábnout.

Středa (00-24): Většinou oblačno a místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, na západě při zmenšené oblačnosti až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Čtvrtek (00-24): Oblačno až zataženo a občas déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C. Mírný západní vítr 2 až 6 m/s.

Pátek (00-24):
Oblačno až zataženo a zpočátku místy, postupně na většině území
občasný déšť nebo přeháňky. K večeru v polohách nad 1000 m, postupně nad 500 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí:
Oblačno až zataženo a občas déšť nebo přeháňky, od středních poloh smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, postupně +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 13 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proč je počasí v květnu tak chladné? Meteorologové mají překvapivou odpověď

24.05.2019 08:21 Už v dubnu se mohlo zdát, že teplo letos přišlo do Česka brzy. Při vzpomínce na loňský žhavý květen…

Povodně v Česku: V noci stouply hladiny řek, hasiči zasahovali na stovkách…

23.05.2019 20:10 Na třech desítkách míst v ČR se dostaly hladiny toků v noci na dnešek na povodňový stav. Dopoledne…

Aktualizovaná výstraha meteorologů: Kde dál hrozí povodně?

23.05.2019 14:38 Meteorologové po poledni opět aktualizovali výstrahu týkající se deště a povodní. Tlaková níže se…

Předpověď počasí na víkend: Přestane konečně pršet?

23.05.2019 13:16 Aktualizováno Po deštivých dnech si Česko alespoň o víkendu trochu oddychne. Teploty vyrostou dokonce až na 25…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama