První předpověď počasí na léto: Jaký bude červenec a srpen?

Navzdory chladnému květnu léto pomalu ale jistě klepe na dveře. Podle dlouhodobých předpovědí, které porovnal server EuroZprávy.cz, nás během července a srpna čekají parné měsíce plné tropických veder a bouřek.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Počasí
doporučujeme

Začátek června se ponese v duchu oblačného počasí. Teploty nepřekročí 25 stupňů, mohou se objevit slabší deště nebo přeháňky. Během druhého červnového týdne se začne počasí lámat. Zejména ke konci období se objeví silnější přeháňky a bouřky, které udeří zejména o víkendu.

Zatažené počasí a bouřky budou pokračovat i ve třetím červnovém týdnu. Ke konci se ale vyčasí a teploty porostou k 25 stupňům. Závěr června bude proměnlivý. Oblačné počasí vystřídají občasné přeháňky či bouřky, teploty se ustálí kolem 25 stupňů.

Na konci června teploty vyrostou ke 30 stupňům. Počátek července se ale opět ponese ve znamení dešťů a bouřek, i přesto se mohou objevit tropické dny. V polovině července teploty porostou. Vytrvalejší deště nebo přeháňky nehrozí, mohou se ale opět objevit bouřky.

Předposlední a poslední červencové týdny by měl být ten pravý letní. Podle meteorologů nehrozí žádné přeháňky či bouřky a vyjasní se. Očekávají se tropické teploty.

I první srpnový týden budou Česko sužovat vysoké teploty, které mohou vyrůst na 35 až 37 stupňů. Objevit se mohou i bouřky. V polovině srpna by teploty měly začít mírně klesat. Mohou se objevit tropické dny, průměrně by se ale teplota měla pohybovat kolem 30 stupňů.

V závěru srpna se udrží letní teploty, může se ale objevit zvýšená oblačnost a místy i přeháňky.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a středu 18. září

17.09.2019 10:40 Po přední straně tlakové výše se středem nad Britskými ostrovy k nám bude proudit studený vzduch od…

Počasí o víkendu: Dočkáme se velkého překvapení?

17.09.2019 08:39 Aktualizováno Počasí se tento týden nese v Česku v duchu ochlazení. Teploty během dne klesnou až na 111 stupňů, v…

Počasí v příštích týdnech? Zima až 1 stupeň, varují meteorologové

16.09.2019 22:22 Aktualizováno V příštích čtyřech týdnech se bude střídat nadprůměrné teplo s ochlazením. Třeba příští týden…

Zimní počasí vpadne do Česka: Mrazíky, na horách má sněžit

16.09.2019 09:21 Během tohoto týdne se citelně ochladí, meteorologové očekávají přízemní mrazíky a na hřebenech hor…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama