První předpověď počasí na léto: Jaký bude červenec a srpen?

Navzdory chladnému květnu léto pomalu ale jistě klepe na dveře. Podle dlouhodobých předpovědí, které porovnal server EuroZprávy.cz, nás během července a srpna čekají parné měsíce plné tropických veder a bouřek.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Počasí
doporučujeme

Začátek června se ponese v duchu oblačného počasí. Teploty nepřekročí 25 stupňů, mohou se objevit slabší deště nebo přeháňky. Během druhého červnového týdne se začne počasí lámat. Zejména ke konci období se objeví silnější přeháňky a bouřky, které udeří zejména o víkendu.

Zatažené počasí a bouřky budou pokračovat i ve třetím červnovém týdnu. Ke konci se ale vyčasí a teploty porostou k 25 stupňům. Závěr června bude proměnlivý. Oblačné počasí vystřídají občasné přeháňky či bouřky, teploty se ustálí kolem 25 stupňů.

Na konci června teploty vyrostou ke 30 stupňům. Počátek července se ale opět ponese ve znamení dešťů a bouřek, i přesto se mohou objevit tropické dny. V polovině července teploty porostou. Vytrvalejší deště nebo přeháňky nehrozí, mohou se ale opět objevit bouřky.

Předposlední a poslední červencové týdny by měl být ten pravý letní. Podle meteorologů nehrozí žádné přeháňky či bouřky a vyjasní se. Očekávají se tropické teploty.

I první srpnový týden budou Česko sužovat vysoké teploty, které mohou vyrůst na 35 až 37 stupňů. Objevit se mohou i bouřky. V polovině srpna by teploty měly začít mírně klesat. Mohou se objevit tropické dny, průměrně by se ale teplota měla pohybovat kolem 30 stupňů.

V závěru srpna se udrží letní teploty, může se ale objevit zvýšená oblačnost a místy i přeháňky.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střední Evropu zasáhne extrémně silný déšť. Jak na tom bude Česko?

19.05.2019 15:51 Aktualizováno Přes střední Evropu se jen velmi zvolna přesouvá k severovýchodu tlaková níže. Ta by měla přinést…

Déšť a bouřky: Předpověď počasí na noc a pondělí 20. května

19.05.2019 13:39 Aktualizováno Tlaková níže postoupí z Bavorska nad naše území, kde se bude dále prohlubovat. Informuje ČHMU.

Předpověď počasí na příští týden: Déšť, vyšší teploty a pak ..

19.05.2019 08:44 Studené počasí s podprůměrnými teplotami, které panovalo v první polovině května, podle meteorologů…

Přeháňky a bouřky: Předpověď počasí na noc a neděli 19. května

18.05.2019 11:36 Aktualizováno Nad střední Evropu postoupí od jihozápadu mělká tlaková níže, uvádí ČHMU.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama