Předčasný konec lyžařské sezóny? V Jeseníkách napadlo 10 cm sněhu

Nejvyšší partie Jeseníků pokrylo od úterního odpoledne do dnešního rána podle meteorologů až deset centimetrů nového sněhu. Vrcholky hor jsou tak opět bílé, teploty se tam dnes ráno stále ještě místy držely pod nulou. Například na Šeráku bylo kolem 09:00 minus 1,7 stupně, na Paprsku nula, řekl dnes ČTK Václav Smolka z ostravského pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"V Jeseníkách na Šeráku bylo ráno deset centimetrů sněhu. Sníh je například také na Paprsku, který je zhruba v 1000 metrech nad mořem, kde bylo dnes ráno osm centimetrů nového sněhu. Sněžit začalo v úterý odpoledne," uvedl Smolka. Sníh napadl i na jiných místech, například na Lysé hoře v Beskydech bylo dnes ráno podle meteorologů 14 centimetrů nového sněhu.

Podle dispečera jesenické horské služby Tomáše Skokana je bílo v nejvyšších polohách, jako je Praděd, Červenohorské sedlo nebo vrcholky kolem Dolní Moravy. "Sněžit začalo v úterý odpoledne, o půlnoci ještě poletával sníh. Napadlo do pěti centimetrů mokrého sněhu. Teploty se pohybují kolem nuly až dvou stupňů, všude fouká čerstvý vítr. Je tady bílo, ale jak dlouho to zůstane, je otázkou," řekl dnes ČTK Tomáš Skokan.

Podle meteorologů by měly srážky postupně ustávat a teploty by měly růst. "Šerák ale aktuálně nyní dává mrznoucí déšť, takže v nejvyšších polohách to budou ještě smíšené sněhové nebo mrznoucí srážky. Postupně by to tam mělo přecházet do deště," doplnil Smolka.

I přes poměrně chladné počasí teplotní rekordy v Olomouckém kraji nepadly, průměrně se podle odborníků minimální teploty v kraji pohybovaly od šesti do tří stupňů. Během dneška se má v kraji ještě vyskytovat občasný déšť nebo mrholení, nad 1000 metrů v Jeseníkách to bude zpočátku ještě déšť se sněhem. Teploty budou průměrně mezi osmi až 11 stupni. Zlepšení počasí očekávají meteorologové během čtvrtka.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pozor na počasí o víkendu. Meteorologové zvažují výstrahu

06.12.2019 23:06 Aktualizováno Ačkoliv má být víkend z hlediska počasí oproti posledním dnům podstatně teplejší, přesto se…

Většinu Česka zasype sníh, ukazuje nová předpověď počasí

06.12.2019 23:06 Aktualizováno Na Česko se řítí sněžení, které pokryje bílou nadílkou většinu našeho území. Česko se tak po teplém…

Startuje lyžařská sezona, jako první se rozjely vleky v Jeseníkách

06.12.2019 16:44 V Česku díky umělému zasněžování začala lyžařská sezona. Jako první se dnes rozjely vleky v…

Výstraha: Česko pokryje ledovka, nejdéle vydrží na Olomoucku a Zlínsku

06.12.2019 13:27 Na silnicích a chodnících ve východní polovině ČR se bude v noci na sobotu a v sobotu dopoledne…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama