Výstraha meteorologů: Česku hrozí nebezpečné počasí, ženou se povodně

Hned v pěti krajích vyhlásili meteorologové výstrahu. Vysoký stupeň nebezpečí, tedy druhý nejvyšší možný, hrozí kvůli enormně silným dešťům, které mohou vyústit až v silné povodně.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Povodně, ilustrační fotografie
doporučujeme

Česko zasáhne prudký déšť už ve středu, a v extrémních případech by mohlo podle Českého hydrometeorologického ústavu během jediného dne napršet až 100 mm.

Meteorologové proto vydali varování nejen před vydatným deštěm, ale i před povodněmi. Ty by mohly dosáhnout minimálně druhého stupně.

Výstraha před vydatným deštěm ve vysokém stupni nebezpečí platí pro část Pardubického kraje (Orlickoústecko), Královéhradeckého kraje(Náchod, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov), Libereckého kraje (Jablonec, Liberec, Semily), Olomouckého kraje (Jeseník, Olomouc, Přerov, Šumperk) a pro Moravskoslezský kraj.

Pro zbytek Pardubického a Královéhradeckého kraje, část Zlínského (Kroměříž, Vsetín) a Olomouckého kraje (Prostějov) vydali meteorologové nižší stupeň výstrahy.

Varování před vydatnými dešti platí od půlnoci na středu do čtvrtečního rána. Povodňová pohotovost byla vyhlášena na Svitavsku, Orlickoústecku, Jesenicku, Olomoucku, Šumpersku a v celém Moravskoslezském kraji. Dále také pro Mladoboleslavsko, Náchodsko, Rychnovsko, Trutnovsko, okresy Jablonec nad Nisou, Liberec a Semily.

Ta platí podle meteorologů od zítřejší osmé hodiny ranní, a to až do odvolání v závislosti na tom, jak se budou zvedat nebo klesat hladiny vodních toků.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kritické počasí v Česku? Odborníci prozradili, co se na nás řítí. Bojí se

18.06.2019 23:40 Aktualizováno Česko má za sebou několik tropických dní, které doprovodily silné bouřky s deštěm. Mohlo by se…

Předpověď na noc a středu 19. června

18.06.2019 08:52 Po přední straně brázdy nízkého tlaku vzduchu nad severozápadní Evropou bude na naše území proudit…

Konec příjemného počasí. Kdy se do Česka vrátí tropy?

18.06.2019 08:35 Po horkém a bouřlivém víkendu si Česko na pár dní odpočinulo od tropických teploty. Mírné ochlazení…

Do Česka se vrací sucho. Následky budou dramatické, ukazuje mapa

17.06.2019 16:28 Do české krajiny se po deštivém květnu vrací sucho. Červen totiž přináší tropické teploty a jen…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama