Hladiny řek stoupají, v Jeseníkách hrozí třetí povodňový stupeň

Kvůli vydatnému a vytrvalému dešti budou dál stoupat hladiny řek odvodňující hory na severu a severovýchodě republiky. Hydrologové očekávají časné dosažení prvního a druhého povodňového stupně, tedy stavu bdělosti a pohotovosti.

Přidejte svůj názor

Déšť
doporučujeme

V Jeseníkách, konkrétně na říčce Bělé, přítocích horní Moravy a samotné Moravě po Moravičany může být krátkodobě překročen i třetí stupeň povodňové aktivity čili stav ohrožení, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

"Vzhledem k dalším předpokládaným srážkovým úhrnům v oblasti severu a severovýchodu území ČR očekáváme další vzestupy hladin vodních toků, zejména na tocích odvodňující severní a severovýchodní horské oblasti ČR. Většinou očekáváme četné dosažení prvního a druhé stupně povodňové aktivity, v oblasti Jeseníků očekáváme i možnost krátkodobého dosažení třetího stupně, zejména na Bělé, přítocích horní Moravy a samotném toku Moravy až po profil Moravičany," informovala dnes ČTK hlásná a předpovědní ČHMÚ.

Do dnešního rána napršelo za uplynulých 24 hodin na většině území do 15 milimetrů srážek, v horských oblastech na severu a severovýchodě až 35 milimetrů. Nejdeštivější bylo návětří Jizerských hor, kde spadlo 35 až 65 milimetrů srážek.

Dnes před 10:00 platil podle údajů povodňové služby ČHMÚ první povodňový stupeň na Labi ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších a na říčce Smědá ve stanici Bílý Potok v Jizerských horách. Hladina Smědé v Hejnicích, kde se vlévá Černý potok, se podle představitelů města dostala na druhý povodňový stupeň.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ničivé bouřky se přehnaly přes Olomoucký kraj, hasiči mají pohotovost

16.06.2019 15:30 Aktualizováno Přes Olomoucký kraj se dnes odpoledne opět přehnaly silné bouřky. Hasiči už zaznamenali více než…

Druhá Afrika? Počasí zásadně mění Česko, na vodu si nezvykejte, varuje…

16.06.2019 15:15 Aktualizováno Vysoké teploty a sucho opět začínají trápit celé Česko. Problém rozebral odborník z Ústavu pro…

Bouřlivé počasí devastovalo Česko. Lidé uvázli na ostrově uprostřed rybníka

16.06.2019 13:59 Aktualizováno Po sobotní večerní bouřce se v Táboře sesunula půda a zasypala osobní vůz. Nikdo se nezranil. Ulice…

Bouřky zpřetrhaly elektrické vedení, bez proudu bylo 34 tisíc domácností

16.06.2019 12:05 Bouřky, které se v sobotu večer a v noci prohnaly přes Českou republiku, způsobily kromě dopravních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama