Hladiny řek stoupají, v Jeseníkách hrozí třetí povodňový stupeň

Kvůli vydatnému a vytrvalému dešti budou dál stoupat hladiny řek odvodňující hory na severu a severovýchodě republiky. Hydrologové očekávají časné dosažení prvního a druhého povodňového stupně, tedy stavu bdělosti a pohotovosti.

Déšť
doporučujeme

V Jeseníkách, konkrétně na říčce Bělé, přítocích horní Moravy a samotné Moravě po Moravičany může být krátkodobě překročen i třetí stupeň povodňové aktivity čili stav ohrožení, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

"Vzhledem k dalším předpokládaným srážkovým úhrnům v oblasti severu a severovýchodu území ČR očekáváme další vzestupy hladin vodních toků, zejména na tocích odvodňující severní a severovýchodní horské oblasti ČR. Většinou očekáváme četné dosažení prvního a druhé stupně povodňové aktivity, v oblasti Jeseníků očekáváme i možnost krátkodobého dosažení třetího stupně, zejména na Bělé, přítocích horní Moravy a samotném toku Moravy až po profil Moravičany," informovala dnes ČTK hlásná a předpovědní ČHMÚ.

Do dnešního rána napršelo za uplynulých 24 hodin na většině území do 15 milimetrů srážek, v horských oblastech na severu a severovýchodě až 35 milimetrů. Nejdeštivější bylo návětří Jizerských hor, kde spadlo 35 až 65 milimetrů srážek.

Dnes před 10:00 platil podle údajů povodňové služby ČHMÚ první povodňový stupeň na Labi ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších a na říčce Smědá ve stanici Bílý Potok v Jizerských horách. Hladina Smědé v Hejnicích, kde se vlévá Černý potok, se podle představitelů města dostala na druhý povodňový stupeň.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tropické počasí v červenci bude jen výjimečně

05.07.2020 08:10 Ve zbytku července by teploty v Česku měly stoupat většinou k 25 stupňům Celsia, krátkodobě se…

Teplé počasí si příští týden vezme pauzu. Brzy se ale vrátí

04.07.2020 21:55 Aktualizováno Příští týden si Česko od veder odpočne. Teploty místy během dne klesnou i pod 20 stupňů. Na konci…

Předpověď na noc a sobotu 4. července

03.07.2020 13:07 Od jihozápadu bude zasahovat do střední Evropy výběžek vyššího tlaku vzduchu, informuje portal.chmi…

Předpověď počasí na prodloužený víkend: Vyplatí se odjet na dovolenou?

02.07.2020 22:10 Aktualizováno Následující víkend bude prodloužený, a vzhledem ke státnímu svátku jej možná řada Čechů využije k…

Související:

Právě se děje

Další zprávy