Předpověď počasí: Celý týden deštivý a nepříjemné přízemní mrazíky

Poslední týden v květnu očekávají meteorologové teplotně průměrný, mezi jednotlivými dny ale budou citelné rozdíly. Jaké, na to se podívejte v datech, která máme od ČHMÚ.

Přidejte svůj názor

Deštivé jarní počasí
doporučujeme

"Maximální denní teploty budou stoupat v pondělí až na 26 stupňů Celsia, ve středu bude jen do 16 stupňů, v závěru týdne opět místy až 22 stupňů Celsia," uvádí ČHMÚ. Noční minima budou po neděli klesat zpočátku na 14 až devět stupňů, ve druhé polovině týdne až na čtyři stupně, ojediněle dokonce jen na dva. Srážkově bude nový týden nadprůměrný, napršet může až 31 milimetrů vody na metr čtvereční. V ostatních týdnech by se měly průměrné týdenní úhrny pohybovat kolem obvyklých 15 milimetrů.

Pondělí: Skoro jasno až polojasno, ojediněle mlhy. Během dne od jihovýchodu oblačno až zataženo, odpoledne místy déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. V jihovýchodní polovině území srážky četnější. Na severozápadě Čech srážky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, v 1000 m na horách kolem 16 °C. Slabý jihozápadní, postupně mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Úterý: Převážně zataženo, občas déšť nebo přeháňky, místy, zejména v Čechách i trvalejší a vydatnější srážky. Ojediněle, na Moravě a ve Slezsku místy bouřky. Později večer přechodně ubývání srážek. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C, při trvalých srážkách kolem 15 °C. Slabý, postupně mírný jižní až jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s se bude od západu měnit na severozápadní a  bouřkách přechodně zesílí.

Středa: Převážně zataženo, na většině území občas déšť nebo přeháňky. Místy i trvalejší srážky. Později odpoledne v Čechách od severozápadu ustávání srážek a čubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 3 až 7 m/s bude večer v Čechách slábnout.

Čtvrtek: Polojasno až oblačno, ve východní polovině území zpočátku až zataženo a místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, v západní polovině Čech místy až 2 °C a ojediněle přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C, na severovýchodě a východě 12 až 15 °C. V Čechách slabý, během dne mírný severozápadní vítr 2 až 5  m/s. Na Moravě a ve Slezsku mírný severovýchodní až severní vítr 3 až 7 m/s bude večer slábnout.

Pátek: Převážně polojasno, během dne od severozápadu přibývání oblačnosti a zejména v Čechách místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C. Slabý, během dne mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ničivé bouřky se přehnaly přes Olomoucký kraj, hasiči mají pohotovost

16.06.2019 15:30 Aktualizováno Přes Olomoucký kraj se dnes odpoledne opět přehnaly silné bouřky. Hasiči už zaznamenali více než…

Druhá Afrika? Počasí zásadně mění Česko, na vodu si nezvykejte, varuje…

16.06.2019 15:15 Aktualizováno Vysoké teploty a sucho opět začínají trápit celé Česko. Problém rozebral odborník z Ústavu pro…

Bouřlivé počasí devastovalo Česko. Lidé uvázli na ostrově uprostřed rybníka

16.06.2019 13:59 Aktualizováno Po sobotní večerní bouřce se v Táboře sesunula půda a zasypala osobní vůz. Nikdo se nezranil. Ulice…

Bouřky zpřetrhaly elektrické vedení, bez proudu bylo 34 tisíc domácností

16.06.2019 12:05 Bouřky, které se v sobotu večer a v noci prohnaly přes Českou republiku, způsobily kromě dopravních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama