V Krkonoších jsou poslední zbytky sněhu, hlavně na Mapě republiky

Na hřebenech Krkonoš zůstávají poslední zbytky sněhu. I když jej tuto zimu bylo nadprůměrné množství, z naprosté většiny už roztál. Velké sněhové pole ještě zůstává na úbočí Studniční hory.

Přidejte svůj názor

Krkonoše - Špindlerův Mlýn
doporučujeme

"V těchto místech, když sníh převážně roztaje, zůstává sněhové pole připomínající prvorepublikovou mapu republiky," uvedl František Šopko z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Mapa republiky nad Modrým dolem se tvoří v prohlubni, kde se během zimy usazuje nafoukaný sníh. Jeho vrstva zde může dosahovat až 16 metrů, proto vydrží často až do léta.

Sněhové pole tu měří odborníci od roku 2000. Nejdéle, až do 22. srpna, se na tomto místě sníh udržel v roce 2005, naopak loni v důsledku nezvykle teplého dubna a května roztál už před koncem května.

Maximální vrstva sněhu v letošní zimní sezoně na Mapě republiky byla naměřena 20. března, a to 14,54 metru. Začátkem dubna vrstva podle odhadů dosahovala 14 metrů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko zasype sníh. Meteorologové varují před počasím

27.01.2020 22:20 Aktualizováno V Česku tento týden napadne nový sníh. Navzdory tomu, že teploty porostou až na 11 °C, se objeví i…

Podrobná předpověď počasí na únor: Kdy se ochladí?

27.01.2020 22:20 Aktualizováno Příští měsíc by mělo v Česku panovat převážně teplé počasí. ke konci měsíce se ale dočkáme…

Předpověď na noc a úterý 28. ledna

27.01.2020 08:56 Přes naše území přejde od západu studená fronta, informuje portal.chmi.cz.

Sluníčko lákalo do hor, skiareály zaplnily desítky tisíce lyžařů

26.01.2020 19:44 Slunečné inverzní počasí přilákalo do hor lyžaře i pěší turisty. Velké lyžařské areály mají sněhu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama