V Krkonoších jsou poslední zbytky sněhu, hlavně na Mapě republiky

Na hřebenech Krkonoš zůstávají poslední zbytky sněhu. I když jej tuto zimu bylo nadprůměrné množství, z naprosté většiny už roztál. Velké sněhové pole ještě zůstává na úbočí Studniční hory.

Přidejte svůj názor

Krkonoše - Špindlerův Mlýn
doporučujeme

"V těchto místech, když sníh převážně roztaje, zůstává sněhové pole připomínající prvorepublikovou mapu republiky," uvedl František Šopko z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Mapa republiky nad Modrým dolem se tvoří v prohlubni, kde se během zimy usazuje nafoukaný sníh. Jeho vrstva zde může dosahovat až 16 metrů, proto vydrží často až do léta.

Sněhové pole tu měří odborníci od roku 2000. Nejdéle, až do 22. srpna, se na tomto místě sníh udržel v roce 2005, naopak loni v důsledku nezvykle teplého dubna a května roztál už před koncem května.

Maximální vrstva sněhu v letošní zimní sezoně na Mapě republiky byla naměřena 20. března, a to 14,54 metru. Začátkem dubna vrstva podle odhadů dosahovala 14 metrů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Českem se prohnaly silné bouřky. Trhaly střechy a lámaly stromy

21.07.2019 21:30 Aktualizováno Pražští hasiči evidují kvůli dnešní odpolední bouřce se silným větrem dvě desítky událostí.…

Počasí aktuálně: Česko zasáhly extrémní bouřky. Vichřice, kroupy,…

21.07.2019 16:53 Aktualizováno Na Moravě během dnešního dopoledne a v Česku odpoledne udeřily velmi silné bouřky. Přinesly s sebou…

Počasí se rapidně mění. Nová předpověď děsí...

21.07.2019 16:53 Aktualizováno Počínaje víkendem dorazila z Afriky do Evropy vlna veder. Horko by ale nemělo dosáhnout takové…

Silný vítr zastavil horní usek lanovky na Sněžku

21.07.2019 12:13 Horní úsek kabinové lanové dráhy na Sněžku se dnes nerozjel kvůli silnému větru. Spodní úsek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama