Počasí: Letní vedra vystřídají bouřky. Jaký nás čeká víkend a má smysl něco plánovat?

Nadcházející dny budou v Česku z hlediska počasí proměnlivé. Vysoké teploty dosahující tropických hodnot vystřídají ke konci pracovního týdne deště, bouřky a ochlazení. Jaké počasí nás čeká během víkendu?

Přidejte svůj názor

Deštivé jarní počasí
doporučujeme

Z počátku podstatně chladnější. Už v pátek bude oblačno až zataženo, objeví se déšť nebo přeháňky, na východě zpočátku i bouřky. Během dne sice dojde od západu ubývání oblačnosti i srážek, teploty ale příliš nevyrostou.

Nejnižší noční teploty přesto dosáhnou 17 až 13 °C, na západě kolem 12 °C. Nejvyšší denní teploty ale oproti předchozím dnům klesnou až o 10 stupňů na 22 až 26 °C. 

V sobotu se bude nadále ochlazovat. Bude nadále polojasno, přechodně až oblačno a místy s přeháňkami nebo bouřkami a nejnižší noční teploty vyrostou na 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty pak dosáhnou na 20 až 24 °C.

V neděli se mírně oteplí. Bude skoro jasno až polojasno, postupně polojasno až oblačno a místy se objeví přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty sice klesnou na 12 až 8 °C, nejvyšší denní teploty ale stoupnou na 21 až 26 °C.

Oteplování bude pokračovat i na počátku následujícího týdne. Přeháňky by se měly opět objevovat jen výjimečně, teploty ale postupně vyrostou na 25 až 30 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Meteorologové mění předpověď počasí na Vánoce. Budou Češi zklamaní?

11.12.2019 22:04 Aktualizováno Počasí v nadcházejících čtyřech týdnech teplotně ani srážkově nevybočí z průměru. Tepleji bude v…

Zimní počasí skončí předčasně? Meteorologové ví, kdy přijde jaro

11.12.2019 19:15 Aktualizováno Sníh ještě v dubnu není v Česku žádnou výjimkou. Příští rok by se ale mohlo jednat o velké…

Počasí přepisuje tabulky: Letošní listopad v Česku byl silně nadnormální

11.12.2019 17:15 Letošní listopad v Česku se s průměrnou teplotou 5,6 stupně Celsia zařadil mezi pět nejteplejších…

Předpověď na noc a čtvrtek 12. prosince

11.12.2019 09:25 Okludující frontální systém bude postupovat přes naše území jen zvolna k východu až severovýchodu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama