Předpověď počasí na prázdniny. Když jsou tropy už dnes, jak bude v létě?

Britský portál Accu Weather v dlouhodobé předpovědi počasí zatím ukazuje, že se v létě velké teplotní výkyvy zřejmě konat nebudou. Oblačné až zatažené počasí s dešti sice podle původních předpovědí s příchodem června ustoupilo, teploty by ale o letních prázdninách už výrazně růst neměly.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Léto
doporučujeme

Původní předpovědi meteorologů uváděly, že nás letos čeká jedno z nejteplejších letních období v historii. Nyní se ale zdá, že dojde spíše k opaku. Žhavé léto nás totiž navzdory globálnímu oteplování zřejmě nečeká. Počasí tak bude chladnější, než se očekávalo.

Tropy měl totiž kromě globálního oteplování přinést i jev El Niño. Ten se podle meteorologů z Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA) sice objevil, a to už v březnu, je ale výrazně slabší, než se očekávalo. Nenaplní se tak nejhorší scénáře klimatologů ze Světové meteorologické organizace (WMO), které připouštěly, že by letošní rok mohl být teplejší, než ten minulý.

Dlouhodobé předpovědi ale přesto ukazují, že se vysokých teplot letos dočkáme. Nemusely by ale nijak převyšovat průměr. Ostatně jak ukazuje například květen, jejich výskyt by dokonce mohl být podprůměrný. Současné počasí totiž přijde řadě lidí chladné, ve skutečnosti se ale od průměru výrazně neliší. Část populace si pouze za poslední roky zvykla na teplé až horké květnové dny.

Teploty by v létě sice měly přesahovat 30 stupňů a místy se podle meteorologů objeví i tropické teploty nad 35 stupňů, počet takových dní ale může být výrazně nižší než loni a menší, než se původně očekávalo.

a začátku července se navíc zřejmě ochladí. První prázdninové dny teploty klesnou na zhruba 25 stupňů a navíc se přidá déšť. Mírně se oteplí v polovině druhého červencového týdne, kdy by se mohly objevit tropické dny, nadále by ale mělo panovat polojasné až oblačné počasí.

Bouřkám se nevyhneme ani v posledních dvou červencových týdnech. Teploty navíc porostou až ke 30 stupňům, v závěru července se ale opět ochladí na zhruba 25 stupňů a vrátí se srážky.

O moc lépe nevypadá sni srpen. Ten sice během prvního týdne přinese vyšší až tropické teploty, hned od druhého týdne se ale opět ochladí a kromě bouřek se objeví i přeháňky. 

Poslední dva srpnové týdny se tropy objeví jen výjimečně. Podle dlouhodobé předpovědi se počasí spíše zkazí a ochladí se. Mohou se navíc opět objevit četnější srážky.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí se do začátku prázdnin zlomí. Znepokojivá předpověď meteorologů

20.06.2019 06:30 Zatímco tento týden se teploty drží spíše při zemi, příští týden hravě překročí tropickou třicítku.…

Počasí, jaké jsme letos ještě nezažili. Do Česka přijdou pravé letní tropy

19.06.2019 22:32 Aktualizováno Po řadě tropických dní si Česko tento týden může oddechnout. Vyjma středy a čtvrtka teploty v…

Bouřlivé počasí opět udeří. Meteorologové vydali výstrahu před krupobitím…

19.06.2019 12:48 Východní část České republiky zasáhnou dnes odpoledne a ve čtvrtek odpoledne silné bouřky s…

Předpověď na noc a čtvrtek 20. června

19.06.2019 08:58 Od západu začne počasí u nás ovlivňovat zvlněná studená fronta. Před ní k nám bude vrcholit příliv…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama