Bouřky zasáhly tvrdě Česko: Padaly velké kroupy. Hladiny řek stouply

Meteorologové večer vydali výstrahu před velmi silnými bouřkami s přívalovými srážkami, které zasáhly část Jihočeského a Středočeského kraje i některé regiony Kraje Vysočina.

Přidejte svůj názor

Velké kroupy
doporučujeme

Varování se do dnešní půlnoci týká Prachaticka, Vimperska a Českokrumlovska na jihu Čech, kde hrozí i rozvodnění menších toků. Ještě o zhruba dvě hodiny déle trvá výstraha před bouřkami pro oblasti Blatná, Milevsko, Písek, Strakonice, Vodňany, Jidndřichův Hradec a Dačice v Jihočeském kraji, Příbramsko a Sedlčansko ve středních Čechách a okolí Jihlavy, Moravských Budějovic, Pelhřimova a Telči na Vysočině.

"Na Prachaticku, Vimpersku a Českokrumlovsku se udržují téměř bez postupu velmi silné bouřky doprovázené přívalovým deštěm s krátkodobými úhrny kolem 50 milimetrů a krupobitím. Vzhledem k nasycení půdy může v zasažených oblastech docházet k rychlému odtoku vody z krajiny a prudkému vzestupu hladin zejména na menších tocích," uvedli po 20:00 meteorologové. Později upozornili, že bouřky s přívalovým deštěm zvolna postupují přes Příbramsko a Strakonicko a rovněž přes Jindřichohradecko.

Výstraha na silné bouřky, ale s nízkým stupněm nebezpečí, platí i pro zbytek republiky s výjimkou většiny západních Čech.

Rozvodněné řeky mohou podle výstrahy zatopit níže položená místa, sklepy, podemlít silnice, vyvracet stromy. Opatrní musejí být chodci i motoristé. Lidé by měli zajistit okna, dveře či skleníky a upevnit volně položené předměty. Při bouřkách hrozí zásah bleskem či úraz padajícími a poletujícími předměty nebo kroupami.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí se do začátku prázdnin zlomí. Znepokojivá předpověď meteorologů

20.06.2019 06:30 Zatímco tento týden se teploty drží spíše při zemi, příští týden hravě překročí tropickou třicítku.…

Počasí, jaké jsme letos ještě nezažili. Do Česka přijdou pravé letní tropy

19.06.2019 22:32 Aktualizováno Po řadě tropických dní si Česko tento týden může oddechnout. Vyjma středy a čtvrtka teploty v…

Bouřlivé počasí opět udeří. Meteorologové vydali výstrahu před krupobitím…

19.06.2019 12:48 Východní část České republiky zasáhnou dnes odpoledne a ve čtvrtek odpoledne silné bouřky s…

Předpověď na noc a čtvrtek 20. června

19.06.2019 08:58 Od západu začne počasí u nás ovlivňovat zvlněná studená fronta. Před ní k nám bude vrcholit příliv…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama