Tropy, nebo zima a déšť? Výhled počasí na celé léto

Chladný květen a tropický červen dávají tušit, že letní počasí nebude tak jednotvárné, jak by se mohlo zdát. Podle výhledu meteorologů je pravděpodobné, že během letních měsíců dojde k velkým teplotním výkyvům. A tropické dny budou střídat chladné a deštivé.

Přidejte svůj názor

Slunce na obloze
doporučujeme

Minimálně do konce týdne budou Česku sužovat vysoké teploty. Ty přetrvají navzdory silným bouřkám až do neděle a vystoupají až na 35 stupňů. A jen tak nespadnou.

Mírnějšího ochlazení se dočkáme počátkem příštího týdne, kdy by teploty mohly spadnout na pouhých 30 stupňů. Jak ale ukazují dlouhodobé předpovědi, nepůjde o setrvalý stav. Teploty zhruba od poloviny týdne opět porostou o několik stupňů nahoru.

Ani poslední červnový týden nebude o moc chladnější. Teploty by se nadále měly pohybovat kolem 30 stupňů a klesat či stoupat by měly jen výjimečně. Žádné významnější výkyvy meteorologové nepředpokládají.

Ochlazení by do Česka mělo přijít až na začátku července, kdy teploty spadnou na zhruba 25 stupňů. Bude zataženo s deštěm a přeháňkami a ke školákům tak začátek prázdnin nebude moc příznivý.

Vyčasí se během prvního prázdninového víkendu, kdy teploty porostou ke 30 stupňům. Pak ale přijde strmý pád ke zhruba 25 stupňům, deště, přeháňky a bouřky. Mírnější oteplení se očekává opět až o víkendu, kdy teploty opět porostou ke 30 stupňům.

V posledním červencovém týdnu se opět ochladí. Navíc se přiženou další bouřky a přeháňky a teploty místy spadnou na 25 až 20 stupňů, kde se udrží až do začátku srpna. Mírného oteplení se dočkáme až po prvním srpnovém víkendu, kdy zatím nehrozí žádné deště, bude ale polojasno a objeví se bouřky.

I následující týden by měl být suchý, pouze s občasnými bouřkami. Od třetího srpnového víkendu se ale počasí začne opět lámat, ochladí se na 20 až 25 stupňů a bude zataženo s deštěm a přeháňkami. Předposlední srpnový týden se sice oteplí, opět ale hrozí bouřky.

Poslední srpnový týden se ponese v duchu polojasného počasí, avšak s nižšími teplotami. Zatím však meteorologové nepředpokládají, že by mělo nějak výrazněji pršet.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Husté sněžení, sněhové jazyky... Počasí příští týden potrápí Česko

07.12.2019 11:59 Aktualizováno Příští týden se do Česka přižene husté sněžení. To udeří zejména na horách, kde může vytvořit i…

Pozor na počasí o víkendu. Meteorologové zvažují výstrahu

06.12.2019 23:06 Aktualizováno Ačkoliv má být víkend z hlediska počasí oproti posledním dnům podstatně teplejší, přesto se…

Většinu Česka zasype sníh, ukazuje nová předpověď počasí

06.12.2019 23:06 Aktualizováno Na Česko se řítí sněžení, které pokryje bílou nadílkou většinu našeho území. Česko se tak po teplém…

Startuje lyžařská sezona, jako první se rozjely vleky v Jeseníkách

06.12.2019 16:44 V Česku díky umělému zasněžování začala lyžařská sezona. Jako první se dnes rozjely vleky v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama