Víkend nebude stát za nic. Nová předpověď počasí lidem kazí plány, skok o 15 stupňů

Původně očekávaný teplý víkend nakonec z hlediska počasí pravděpodobně moc příjemný nebude. Zatímco v sobotu udeří silné bouřky, v neděli se ochladí a zatáhne. Teplotní skok může činit až 15 stupňů.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Meteorologové vydali na sobotu dvě nové výstrahy platné pro téměř celé území. Jedna varuje před vysokými teplotami, které by měly dosáhnout až 35 stupňů. Druhá pak před bouřkami.

První výstraha kvůli vysokým teplotám vejde v platnost v sobotu po poledni, ve 13:00. Bude pokračovat až do večerních 18:00 a bude platit pro celé Česko kromě Karlovarského kraje. Druhá výstraha před bouřkami vstoupí v platnost o hodinu později ve 14:00 a platná bude do nedělních 05:00 ráno.

Varování před velmi silnými bouřkami platí pro Prahu, Vysočinu, Středočeský, Jihočeský, Liberecký, Královéhradecký a Pardubický kraj. Ve zbytku republiky bude platit varování před silnými bouřkami s nižším stupněm.

Příjemnější počasí nás nečeká ani v neděli, právě naopak. Teploty prudce spadnou, a to až o 15 stupňů. Bude navíc oblačno a zataženo a na většině území se objeví déšť nebo přeháňky.

Během dne se teploty budou pohybovat kolem 20 stupňů, pouze na Moravě vystoupají až na 28 °C. Tropy ale meteorologové neočekávají.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí: Do Česka se navzdory oteplení vrátí mrazy

08.04.2020 07:50 Ačkoliv denní maxima vyrostla přes dvacetistupňovou hranici, příznaků zimy se Česko zatím nezbaví.…

Teplé počasí dlouho nevydrží. Skokově se ochladí

07.04.2020 22:19 Aktualizováno Teploty nad 20 stupňů v Česku dlouho nevydrží. Na přelomu týdne se prudce ochladí a teploty klesnou…

Předpověď na noc a středu 8. dubna

07.04.2020 08:56 Počasí u nás bude ovlivňovat slábnoucí oblast vysokého tlaku vzduchu nad východní a střední Evropou…

Počasí: Česko se mrazů nezbaví. Přidá se i vichřice

06.04.2020 22:00 Aktualizováno Česko se ještě ani tento týden nočních mrazů nezbaví. Přesto teploty během dne porostou na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy