Ničivé bouřky se přehnaly přes Olomoucký kraj, hasiči mají pohotovost

Přes Olomoucký kraj se dnes odpoledne opět přehnaly silné bouřky. Hasiči už zaznamenali více než tři desítky výjezdů, lidé je žádají především o pomoc při čerpání vody, řekl ČTK kolem 15:00 jejich mluvčí Zdeněk Hošák. Podle meteorologů byla bouřka poměrně silná, mohly ji doprovázet přívalové deště i kroupy. Bouřky postihly hlavně Olomoucko, ale i Prostějovsko, které se s jejich následky potýkalo už před čtyřmi dny.

Přidejte svůj názor

Počasí
doporučujeme

"Zaznamenali jsme dosud 35 událostí spojených s deštěm. Jde především o čerpání vody, čištění komunikací, ale i popadané stromy. Častější čerpání jsme zaznamenali například v olomoucké části Bělidla. Na Prostějovsku bouřka zasáhla téměř stejná místa jako před čtyřmi dny, šlo o oblast Tvorovice, Dřevnice, Němčice nad Hanou, ale i Kojetín," uvedl mluvčí Hošák.

Podle Tomáše Ostrožlíka z ostravského pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu už nejsilnější bouřka odešla. "Silné srážky byly na Šternbersku a také v Pasece, kde spadlo za půl hodiny 40 milimetrů, což jsou silné srážky. Bouřka již odešla směrem na Bruntálsko a Krnovsko a pokračuje dál směrem do Polska," řekl ČTK po 14:00 Ostrožlík. Další bouřky může region čekat znovu, podobnou trasou k severu postupují další bouřky, podle meteorologů by však už měly být slabší.

Naposledy postihly Olomoucký kraj bouřky ze čtvrtka na pátek, doprovázely je přívalové deště i kroupy. Nejvíce bylo zasaženo Šumpersko, Prostějovsko a nakonec Přerovsko. Hasiči měli tehdy na kontě více než 140 výjezdů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a úterý 23. července

22.07.2019 09:06 Tlaková výše se bude ze střední Evropy jen zvolna přesouvat k severu. Zpočátku bude počasí u nás…

Meteorologové mění předpověď počasí. Po tropech přijde...

22.07.2019 09:05 V sobotu, do Evropy dorazila z Afriky vlna veder. Teploty podle meteorologů vystoupají až na 34…

Počasí aktuálně: Česko zasáhly extrémní bouřky. Vichřice, kroupy,…

21.07.2019 22:33 Aktualizováno Na Moravě během dnešního dopoledne a v Česku odpoledne udeřily velmi silné bouřky. Přinesly s sebou…

Počasí se rapidně mění. Nová předpověď děsí...

21.07.2019 22:33 Aktualizováno Počínaje víkendem dorazila z Afriky do Evropy vlna veder. Horko by ale nemělo dosáhnout takové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama