Varování meteorologů: Česko zasáhnou mohutné bouřky, vichřice a krupobití

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal varování před bouřkami doprovázenými silným větrem a krupobitím. Ty zasáhnou část Česka ve středu a ve čtvrtek.

Bouřky, ilustrační foto
doporučujeme

Ve středu budou podle meteorologů hrozit silné bouřky hrozit na Vysočině, v Pardubickém, Jihomoravském, Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Výstraha platí až do 20 hodin. Objevily se ale i nad Prahou a Středními Čechy.

Ve čtvrtek bude výstraha platit od 12 do 23 hodin a dotkne se i části Jihočeského kraje. Podle meteorologů se navíc přižene i silný vítr, který může dosáhnout až rychlosti vichřice.

Lokálně se navíc očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů a sklepů. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky.

Podle meteorologů je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila ČSAD Liberec a BusLine z pletich v zakázce. Škoda jde do…

04.08.2020 17:00 Aktualizováno Z pletich ve veřejné zakázce obvinila policie dopravní společnosti ČSAD Liberec a BusLine.…

Recidivista podal dovolání. Trest 22 let za střelbu na Benešovsku…

04.08.2020 15:26 Rozsudek nad Jiřím Hypšou, který si má za vraždu v Jankově na Benešovsku odpykat 22 let ve vězení,…

Kauza Vidkun: Podnikatel Kyselý opět nepřišel k soudu, policii popřel…

04.08.2020 14:32 Vlivný olomoucký podnikatel Ivan Kyselý popřel, že by zasahoval do trestních řízení, jak uvádí…

Na Břeclavsku zavřeli školku, jedno z dětí má covid-19

04.08.2020 13:49 Aktualizováno Ve školce v Jevišovce na Břeclavsku mělo jedno z dětí pozitivní test na covid-19, školka je proto…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama