Počasí se do začátku prázdnin zlomí. Znepokojivá předpověď meteorologů

Zatímco tento týden se teploty drží spíše při zemi, příští týden hravě překročí tropickou třicítku. Podle prognózy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) mají nadprůměrné teploty vydržet po zbytek června a první dva týdny letních prázdnin.

Počasí
doporučujeme

Středeční a čtvrteční tropy se začnou lámat v pátek, kdy bude oblačno až zataženo. Na většině území se objeví déšť nebo přeháňky, na Moravě a ve Slezsku místy i bouřky. Nejvyšší denní teploty nepřekročí 23 až 27 °C.

V sobotu bude zataženo a opět se objeví déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Navíc bude zima, nejnižší noční teploty klesnou až k 11 °C, nejvyšší denní teploty se budou pohybovat i kolem 21 °C. 

V neděli bude nadále zataženo a deštěm a přeháňkami. Nejnižší noční
teploty klesnou až ke 12 °C a nejvyšší denní teploty jen mírně stoupnou na zhruba 22 °C. 

Ochlazení si ale dlouho neužijeme. Hned v nadcházejícím týdnu teploty stoupnou na více než 30 °C, podle meteorologů se budou pohybovat i kolem 34 °C.

A podobných teplot se jen tak nezbavíme. Meteorologové předvídají, že začátek července a první dva týdny budou teplotně nadprůměrné. Tropy tak vydrží minimálně do poloviny července. Zároveň ale nejsou vyloučeny bouřky a déšť.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podrobná předpověď počasí na srpen: Týdny veder vystřídá teplotní propad,…

04.08.2020 22:10 Aktualizováno Česko má před sebou několik týdnů s tropickými teplotami. Od poloviny srpna se ale začne ochlazovat…

Hurikán Isaias opět zeslábl na bouři, bičuje východní pobřeží USA

04.08.2020 16:33 Aktualizováno Hurikán Isaias, který v noci na dnešek dorazil na východní pobřeží USA ve státě Severní Karolína,…

Předpověď na noc a středu 5. srpna

04.08.2020 12:52 Ze západní do střední Evropy se bude přesouvat tlaková výše, která bude ovlivňovat počasí i u nás.…

Část Česka sužují lijáky. Hladiny řek stoupají, hasiči mají více výjezdů

04.08.2020 12:42 Aktualizováno Hasiči na jihu Moravy po vydatném dešti evidují zvýšený počet výjezdů kvůli popadaným větvím či…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama