Počasí se do začátku prázdnin zlomí. Znepokojivá předpověď meteorologů

Zatímco tento týden se teploty drží spíše při zemi, příští týden hravě překročí tropickou třicítku. Podle prognózy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) mají nadprůměrné teploty vydržet po zbytek června a první dva týdny letních prázdnin.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Počasí
doporučujeme

Středeční a čtvrteční tropy se začnou lámat v pátek, kdy bude oblačno až zataženo. Na většině území se objeví déšť nebo přeháňky, na Moravě a ve Slezsku místy i bouřky. Nejvyšší denní teploty nepřekročí 23 až 27 °C.

V sobotu bude zataženo a opět se objeví déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Navíc bude zima, nejnižší noční teploty klesnou až k 11 °C, nejvyšší denní teploty se budou pohybovat i kolem 21 °C. 

V neděli bude nadále zataženo a deštěm a přeháňkami. Nejnižší noční
teploty klesnou až ke 12 °C a nejvyšší denní teploty jen mírně stoupnou na zhruba 22 °C. 

Ochlazení si ale dlouho neužijeme. Hned v nadcházejícím týdnu teploty stoupnou na více než 30 °C, podle meteorologů se budou pohybovat i kolem 34 °C.

A podobných teplot se jen tak nezbavíme. Meteorologové předvídají, že začátek července a první dva týdny budou teplotně nadprůměrné. Tropy tak vydrží minimálně do poloviny července. Zároveň ale nejsou vyloučeny bouřky a déšť.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Meteorologové mění předpověď počasí: Po víkendových tropech přijde...

17.07.2019 15:22 Aktualizováno V Česku by se mělo konečně zase začít oteplovat. Během víkendy by se měly dokonce objevit tropické…

Předpověď na noc a čtvrtek 18. července

17.07.2019 08:57 Nad střední Evropou se bude nacházet nevýrazné tlakové pole, informuje portal.chmi.cz

Předpověď počasí do konce prázdnin: Má smysl plánovat další dovolené?

16.07.2019 22:06 Aktualizováno Česko prožívá poměrně chladné léto a situace se nezlepší ani v jeho druhé polovině, naopak. Ke…

Předpověď na noc a středu 17. července

16.07.2019 09:13 Nad střední Evropou se bude nacházet nevýrazné tlakové pole, uvedl portal.chmi.cz

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama