Nejhorší počasí v celé Evropě! V Česku bude větší vedro než v Itálii a Chorvatsku

Českou republiku zasáhnou dnes a zítra spalující vedra. Teploty budou o mnoho vyšší, než v přímořských destinacích. Oproti Chorvatsku nebo Itálii mohou dokonce činit až desetistupňový rozdíl.

Počasí
doporučujeme

Venkovní teploty budou překračovat následujících několik dní tropickou třicítku. V úterý mohou vyrůst maximální teploty na více než 35 stupňů Celsia, ve středu se ještě více oteplí a zejména v Čechách a na jihu Moravy rtuť teploměru vystoupá až ke 40 stupňům Celsia.

Oproti tomu například v Chorvatsku budou teploty dnes a zítra dosahovat pouze zhruba 30 stupňů. V Itálii a v Řecku vyrostou na maximálně 35 stupňů, ve Francii a Španělsku meteorologové předvídají zhruba 35 stupňů, některé části Francie ale zasáhnou podobně silná vedra jako nás.

Větší vedro než u nás nebude ani v Turecku nebo v Tunisku, kde podle zahraničních předpovědí vystoupá rtuť teploměru na 35 stupňů. Srovnatelné teploty nalezneme například v Egyptě, tam mají dnes a zítra dosahovat 40 stupňů.

Největší nebezpečí přinese středeční vedro. Teploty od 34 do 37 stupňů představují zejména vysokou zátěž pro lidský organismus, lidem hrozí přehřátí a dehydratace. V dopravě mohou horka způsobit komplikace kvůli vybočení nebo nalomení kolejnic.

Meteorologové doporučují lidem v horkých dnech, kdy teploty překračují třicítku, dodržovat pitný režim. Měli by zvýšit příjem neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Je také vhodné omezit tělesnou zátěž v poledne a odpoledne a nenechávat děti a zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných autech.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podrobná předpověď počasí na srpen: Týdny veder vystřídá teplotní propad,…

04.08.2020 22:10 Aktualizováno Česko má před sebou několik týdnů s tropickými teplotami. Od poloviny srpna se ale začne ochlazovat…

Hurikán Isaias opět zeslábl na bouři, bičuje východní pobřeží USA

04.08.2020 16:33 Aktualizováno Hurikán Isaias, který v noci na dnešek dorazil na východní pobřeží USA ve státě Severní Karolína,…

Předpověď na noc a středu 5. srpna

04.08.2020 12:52 Ze západní do střední Evropy se bude přesouvat tlaková výše, která bude ovlivňovat počasí i u nás.…

Část Česka sužují lijáky. Hladiny řek stoupají, hasiči mají více výjezdů

04.08.2020 12:42 Aktualizováno Hasiči na jihu Moravy po vydatném dešti evidují zvýšený počet výjezdů kvůli popadaným větvím či…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama