Nejhorší počasí v celé Evropě! V Česku bude větší vedro než v Itálii a Chorvatsku

Českou republiku zasáhnou dnes a zítra spalující vedra. Teploty budou o mnoho vyšší, než v přímořských destinacích. Oproti Chorvatsku nebo Itálii mohou dokonce činit až desetistupňový rozdíl.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Počasí
doporučujeme

Venkovní teploty budou překračovat následujících několik dní tropickou třicítku. V úterý mohou vyrůst maximální teploty na více než 35 stupňů Celsia, ve středu se ještě více oteplí a zejména v Čechách a na jihu Moravy rtuť teploměru vystoupá až ke 40 stupňům Celsia.

Oproti tomu například v Chorvatsku budou teploty dnes a zítra dosahovat pouze zhruba 30 stupňů. V Itálii a v Řecku vyrostou na maximálně 35 stupňů, ve Francii a Španělsku meteorologové předvídají zhruba 35 stupňů, některé části Francie ale zasáhnou podobně silná vedra jako nás.

Větší vedro než u nás nebude ani v Turecku nebo v Tunisku, kde podle zahraničních předpovědí vystoupá rtuť teploměru na 35 stupňů. Srovnatelné teploty nalezneme například v Egyptě, tam mají dnes a zítra dosahovat 40 stupňů.

Největší nebezpečí přinese středeční vedro. Teploty od 34 do 37 stupňů představují zejména vysokou zátěž pro lidský organismus, lidem hrozí přehřátí a dehydratace. V dopravě mohou horka způsobit komplikace kvůli vybočení nebo nalomení kolejnic.

Meteorologové doporučují lidem v horkých dnech, kdy teploty překračují třicítku, dodržovat pitný režim. Měli by zvýšit příjem neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Je také vhodné omezit tělesnou zátěž v poledne a odpoledne a nenechávat děti a zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných autech.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Meteorologové mění předpověď počasí: Po víkendových tropech přijde...

17.07.2019 15:22 Aktualizováno V Česku by se mělo konečně zase začít oteplovat. Během víkendy by se měly dokonce objevit tropické…

Předpověď na noc a čtvrtek 18. července

17.07.2019 08:57 Nad střední Evropou se bude nacházet nevýrazné tlakové pole, informuje portal.chmi.cz

Předpověď počasí do konce prázdnin: Má smysl plánovat další dovolené?

16.07.2019 22:06 Aktualizováno Česko prožívá poměrně chladné léto a situace se nezlepší ani v jeho druhé polovině, naopak. Ke…

Předpověď na noc a středu 17. července

16.07.2019 09:13 Nad střední Evropou se bude nacházet nevýrazné tlakové pole, uvedl portal.chmi.cz

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama