Raději ani nevycházejte. Počasí je tak extrémní, že na něj meteorologové nemají tabulky

Česko dnes čeká pravděpodobně jeden z nejteplejších dní za poslední roky. Teploty by podle některých předpovědí měly vystoupat nad 40 stupňů Celsia. Budou tak extrémní, že na ně meteorologové ani nemají barevnou škálu v předpovědních mapách.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Slunce
doporučujeme

"V úterý a ve středu bude na naše území zesilovat příliv suchého a velmi teplého vzduchu od jihu až jihozápadu. Ve čtvrtek přejde přes ČR k jihovýchodu studená fronta. Vzhledem ke slunečnému počasí budou odpolední teploty v nižších a středních polohách vystupovat v úterý na 29 až 33 °C. Ve středu vystoupí teploty hlavně v Čechách a na jižní Moravě na 33 až 37 °C," napsali meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Některé předpovědi ale očekávají, že teploty vyrostou až na hranici 40 stupňů. Do středečního poledne proto platí pro většinu území výstraha před vysokými teplotami. Varování meteorologů platí pro Prahu, a Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Královéhradecký a Zlínský kraj.

Varování platí pro většinu Pardubického a Jihomoravského kraje a pro část Vysočiny. Pro zbytek území platí výstraha před teplotami v rozmezí do 34 °C až do středečního večera.

Meteorologové předpokládají, že by mohla padnout řada teplotních rekordů, včetně toho absolutního. V roce 2012 naměřili meteorologové 40,4 °C v Dobřichovicích. Už zítra bychom na teploměru mohli naměřit ještě víc.

Výraznější ochlazení přijde až v pátek, kdy bude polojasno až oblačno a objeví se přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou na 15 až 11 °C, nejvyšší denní teploty na 24 až 28 °C, na severovýchodě dokonce až na 23 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Meteorologové mění předpověď počasí: Po víkendových tropech přijde...

17.07.2019 15:22 Aktualizováno V Česku by se mělo konečně zase začít oteplovat. Během víkendy by se měly dokonce objevit tropické…

Předpověď na noc a čtvrtek 18. července

17.07.2019 08:57 Nad střední Evropou se bude nacházet nevýrazné tlakové pole, informuje portal.chmi.cz

Předpověď počasí do konce prázdnin: Má smysl plánovat další dovolené?

16.07.2019 22:06 Aktualizováno Česko prožívá poměrně chladné léto a situace se nezlepší ani v jeho druhé polovině, naopak. Ke…

Předpověď na noc a středu 17. července

16.07.2019 09:13 Nad střední Evropou se bude nacházet nevýrazné tlakové pole, uvedl portal.chmi.cz

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama