Raději ani nevycházejte. Počasí je tak extrémní, že na něj meteorologové nemají tabulky

Česko dnes čeká pravděpodobně jeden z nejteplejších dní za poslední roky. Teploty by podle některých předpovědí měly vystoupat nad 40 stupňů Celsia. Budou tak extrémní, že na ně meteorologové ani nemají barevnou škálu v předpovědních mapách.

Slunce
doporučujeme

"V úterý a ve středu bude na naše území zesilovat příliv suchého a velmi teplého vzduchu od jihu až jihozápadu. Ve čtvrtek přejde přes ČR k jihovýchodu studená fronta. Vzhledem ke slunečnému počasí budou odpolední teploty v nižších a středních polohách vystupovat v úterý na 29 až 33 °C. Ve středu vystoupí teploty hlavně v Čechách a na jižní Moravě na 33 až 37 °C," napsali meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Některé předpovědi ale očekávají, že teploty vyrostou až na hranici 40 stupňů. Do středečního poledne proto platí pro většinu území výstraha před vysokými teplotami. Varování meteorologů platí pro Prahu, a Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Královéhradecký a Zlínský kraj.

Varování platí pro většinu Pardubického a Jihomoravského kraje a pro část Vysočiny. Pro zbytek území platí výstraha před teplotami v rozmezí do 34 °C až do středečního večera.

Meteorologové předpokládají, že by mohla padnout řada teplotních rekordů, včetně toho absolutního. V roce 2012 naměřili meteorologové 40,4 °C v Dobřichovicích. Už zítra bychom na teploměru mohli naměřit ještě víc.

Výraznější ochlazení přijde až v pátek, kdy bude polojasno až oblačno a objeví se přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou na 15 až 11 °C, nejvyšší denní teploty na 24 až 28 °C, na severovýchodě dokonce až na 23 °C.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sucho na severu Čech se prohlubuje

13.08.2020 11:39 Sucho na severu Čech se prohlubuje. Přibývá zákazů odběrů vod z potoků a řek v Povodí Ohře,…

Mírné ochlazení vystřídají další tropy, ukazuje předpověď počasí

12.08.2020 22:10 Aktualizováno O víkendu čeká Česko mírné ochlazení, zkraje příštího týdne se ale opět vrátí tropy. Teploty budou…

Předpověď na noc a čtvrtek 13. srpna

12.08.2020 14:28 Od západu postoupí do střední Evropy brázda nižšího tlaku vzduchu. informuje portal.chmi.cz.

Předpověď na noc a středu 12. srpna

11.08.2020 14:24 Počasí u nás bude ovlivňovat okraj tlakové výše nad severní Evropou, informuje portal.chmi.cz.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama