Tohle metereologové nepamatují, teplotní rekordy padly na všech stanicích

Na severu Čech padly dnes teplotní rekordy na všech stanicích, na většině i rekordy pro červen. Nejtepleji bylo v Doksanech na Litoměřicku, a to 38,9 stupňů Celsia. Horko bylo i na horách. Ústecký a Liberecký kraj má za sebou také tropickou noc, ochladí se v noci na čtvrtek. ČTK to řekla Klára Bubnová z ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Počasí
doporučujeme

Teplotní rekord pro dnešní den padl na všech 17 měřicích stanicích v Ústeckém kraji a stejném počtu stanic v Libereckém kraji. "Na většině stanic v obou krajích byl překročen rekord i pro celý červen," uvedla Bubnová.

V Polabí v Doksanech na Litoměřicku měli dnes vůbec nejtepleji. Nad osmatřicet stupňů jinde v regionu teplota nevystoupala. V krajském městě naměřili meteorologové 37,8 stupně Celsia. Na Milešovce v Českém středohoří, které se přezdívá větrná hora, bylo dnes 33,9 stupně Celsia. Ochladit se nemohli lidé ani v Krušných horách, například v Nové Vsi bylo 32,1 stupně Celsia.

V Libereckém kraji bylo dnes nejtepleji v České Lípě, a to 36,2 stupně Celsia a třeba ve známém lyžařském středisku Harrachov meteorologové naměřili 32,5 stupně Celsia.

První třicítka na severu Čech dnes padla v 10:30 v Ústí nad Labem. Tropickou noc na dnešek zaznamenaly čtyři měřící stanice v Ústeckém kraji a tři v Libereckém kraji, v Hejnici na Liberecku neklesla přes noc teplota pod 22 stupňů Celsia.

Meteorologové dnes odpoledne vyhlásili v Ústeckém kraji smogovou situaci kvůli vysoké koncentraci přízemního ozonu v ovzduší.

Ochlazení mohou Severočeši podle Bubnové očekávat už v noci, kdy území zasáhne studená fronta. Rekordy podle ní ve čtvrtek na severu Čech odolají, teplota může stoupnout v Ústeckém kraji na 30 a v Libereckém nejvýše na 29 stupňů Celsia.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sucho na severu Čech se prohlubuje

13.08.2020 11:39 Sucho na severu Čech se prohlubuje. Přibývá zákazů odběrů vod z potoků a řek v Povodí Ohře,…

Mírné ochlazení vystřídají další tropy, ukazuje předpověď počasí

12.08.2020 22:10 Aktualizováno O víkendu čeká Česko mírné ochlazení, zkraje příštího týdne se ale opět vrátí tropy. Teploty budou…

Předpověď na noc a čtvrtek 13. srpna

12.08.2020 14:28 Od západu postoupí do střední Evropy brázda nižšího tlaku vzduchu. informuje portal.chmi.cz.

Předpověď na noc a středu 12. srpna

11.08.2020 14:24 Počasí u nás bude ovlivňovat okraj tlakové výše nad severní Evropou, informuje portal.chmi.cz.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama