Meteorologové mění předpověď: Nová výstraha, počasí se neuklidní

Po řadě tropických dní se mnoho Čechů těšilo na mírné ochlazení, k němuž mělo dojít už dnes. Jak ale ukazuje aktualizovaná předpověď meteorologů, bez tropů dlouho nezůstaneme. Vrátí se ještě tento týden.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Letní počasí
doporučujeme

Meteorologové vydali výstrahu před vznikem požárů. Ta platí na celém našem území až do odvolání a je označena nízkým stupněm nebezpečí. Na mnoha místech v posledních dnech téměř vůbec nepršelo a prohlubující se sucho tak vyvolává obavy meteorologů před vznikem a šířením požárů.

Navzdory tomu by se aspoň dnes měly teploty umoudřit. Ty nejvyšší denní dosáhnou na 22 až 26 °C, na jihovýchodě až na 28 °C. Místy se navíc mohou objevit přeháňky.

Jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní
teploty 22 až 26 °C. V noci a ráno slabý, přes den mírný severní vítr
2 až 6 m/s.

Stejná situace bude panovat ve středu a ve čtvrtek, kdy teploty během noci klesnou na 11 až 7 °C a nejvyšší denní se vyšplhají pouze na 22 až 26 °C.

Od pátku se ale opět vrátí tropy. Nejnižší noční teploty stoupnou na 12 až 8 °C, nejvyšší denní teploty vyrostou na 26 až 30 °C.  Podobná situace bude panovat i v sobotu, kdy mohou teploty rovněž stoupnout až ke třicítce.

V neděli se mírně ochladí. Noční teploty budou kopírovat trend předešlých dní, nejvyšší denní teploty ale nepřekročí 22 až 27 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a úterý 23. července

22.07.2019 09:06 Tlaková výše se bude ze střední Evropy jen zvolna přesouvat k severu. Zpočátku bude počasí u nás…

Meteorologové mění předpověď počasí. Po tropech přijde...

22.07.2019 09:05 V sobotu, do Evropy dorazila z Afriky vlna veder. Teploty podle meteorologů vystoupají až na 34…

Počasí aktuálně: Česko zasáhly extrémní bouřky. Vichřice, kroupy,…

21.07.2019 22:33 Aktualizováno Na Moravě během dnešního dopoledne a v Česku odpoledne udeřily velmi silné bouřky. Přinesly s sebou…

Počasí se rapidně mění. Nová předpověď děsí...

21.07.2019 22:33 Aktualizováno Počínaje víkendem dorazila z Afriky do Evropy vlna veder. Horko by ale nemělo dosáhnout takové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama