Meteorologové mění předpověď: Nová výstraha, počasí se neuklidní

Po řadě tropických dní se mnoho Čechů těšilo na mírné ochlazení, k němuž mělo dojít už dnes. Jak ale ukazuje aktualizovaná předpověď meteorologů, bez tropů dlouho nezůstaneme. Vrátí se ještě tento týden.

Letní počasí
doporučujeme

Meteorologové vydali výstrahu před vznikem požárů. Ta platí na celém našem území až do odvolání a je označena nízkým stupněm nebezpečí. Na mnoha místech v posledních dnech téměř vůbec nepršelo a prohlubující se sucho tak vyvolává obavy meteorologů před vznikem a šířením požárů.

Navzdory tomu by se aspoň dnes měly teploty umoudřit. Ty nejvyšší denní dosáhnou na 22 až 26 °C, na jihovýchodě až na 28 °C. Místy se navíc mohou objevit přeháňky.

Jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní
teploty 22 až 26 °C. V noci a ráno slabý, přes den mírný severní vítr
2 až 6 m/s.

Stejná situace bude panovat ve středu a ve čtvrtek, kdy teploty během noci klesnou na 11 až 7 °C a nejvyšší denní se vyšplhají pouze na 22 až 26 °C.

Od pátku se ale opět vrátí tropy. Nejnižší noční teploty stoupnou na 12 až 8 °C, nejvyšší denní teploty vyrostou na 26 až 30 °C.  Podobná situace bude panovat i v sobotu, kdy mohou teploty rovněž stoupnout až ke třicítce.

V neděli se mírně ochladí. Noční teploty budou kopírovat trend předešlých dní, nejvyšší denní teploty ale nepřekročí 22 až 27 °C.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výstrahy meteorologů: Dnes bude přes 34 stupňů, v pondělí dorazí silné…

09.08.2020 12:32 Aktualizováno Tropické teploty vydrží v Česku i dnes, na většině Ústeckého a severozápadní části Středočeského…

Předpověď na noc a pondělí 10. srpna

09.08.2020 10:52 Počasí u nás bude ovlivňovat okraj tlakové výše nad severní Evropou, uvedl portal.chmi.cz.

Jaké počasí bude doprovázet začátek školního roku? Meteorologové už tuší

08.08.2020 17:37 Aktualizováno Školou povinné děti si zatím nadále užívají letní prázdniny, na začátku září ale opět usednou do…

Počasí: Teploty dnes přesáhnou 31 stupňů, tropy budou i v neděli. Platí…

08.08.2020 16:38 Aktualizováno Tropické teploty vydrží v Česku i v neděli, meteorologové dnes rozšířili varování před vysokými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama