Většina Česka je vyprahlá. Riziko požárů polevilo jen na jihu

Pondělní srážky dočasně snížily v jižní polovině Česka riziko vzniku a šíření požárů, na ostatním území vzhledem k přetrvávajícímu suchu je toto riziko nadále zvýšené. Předpověď počasí tam navíc s deštěm nepočítá, upozornění na velkou možnost vznícení ohně proto platí do odvolání.

Ilustrační foto
doporučujeme

V suchých oblastech by lidé podle meteorologů proto neměli rozdělávat oheň v přírodě, vypalovat trávu, odhazovat cigaretové nedopalky nebo používat otevřený oheň. Současně by měli hospodařit s vodou.

Praha koncem minulého týdne kvůli suchu zakázala i rozdělávání ohňů v lesích, parcích, zahradách, polích a senících na svém území a pořádat se nesmí ani ohňostroje.

V pondělí se sice přes Česko přehnaly bouřky, některé oblasti je ale téměř neznamenaly. V jižních Čechách, na Vysočině, ve Zlínském kraji a části Olomouckého byly však velmi silné a napáchaly řadu škod. Na 4300 domácnosti bylo dnes ráno kvůli tomu stále i bez elektřiny.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a úterý 20. října

19.10.2020 09:31 Po zadní straně oblasti vysokého tlaku vzduchu nad východní Evropou k nám začne proudit teplý…

Hladiny řek nadále klesají, pohotovost platí už jen na třech místech

18.10.2020 19:20 Aktualizováno Hladiny vodních toků, které začaly stoupat po vytrvalých úterních a středečních deštích a dostaly…

Předpověď na noc a pondělí 19. října

18.10.2020 12:56 Tlaková výše se bude přesouvat ze západní přes střední Evropu dále k jihovýchodu, příliv studeného…

Hladiny řek klesají. Někde ale opět prší, stav pohotovosti platí na pěti…

17.10.2020 17:44 Aktualizováno Hladiny vodních toků, které se zvedly po úterním a středečním vydatném dešti, dál klesají. Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama