Nová předpověď ukazuje, že je na co se těšit. Počasí Česku příští týden zkazí prázdniny

Počasí, které v posledních dnech panuje v Česku, skáče od extrému k extrému. Po tropických vedrech se dočkáme ochlazení až na 8 stupňů, které o víkendu vystřídají další tropy. Tím ale rozmary počasí nekončí.

Počasí, ilustrační foto
doporučujeme

Konec týdne bude silně proměnlivý. Ve čtvrtek teploty během noci klesnou na 11 až 7 °C a nejvyšší denní se vyšplhají pouze na 22 až 26 °C. Od pátku se ale opět vrátí tropy.

Nejnižší noční teploty stoupnou na 12 až 8 °C, nejvyšší denní teploty vyrostou na 26 až 30 °C.  Podobná situace bude panovat i v sobotu, kdy mohou teploty rovněž stoupnout až ke třicítce.

V neděli se mírně ochladí. Noční teploty budou kopírovat trend předešlých dní, nejvyšší denní teploty ale nepřekročí 22 až 27 °C.

Jak ale ukazuje nová předpověď, ochlazení se bude prohlubovat. Podle serveru Meteopress by totiž teploty měly od pondělí prudce klesat.

Hned zkraje příštího týdne by tak průměrné denní teploty mohly spadnou až na 22 stupňů. V polovině týdne se ochladí ještě víc a teploty nepřekročí ani 20 stupňů. 

Mírně se oteplí v pátek, o víkendu se ale počasí opět zkazí. Teploty se budou pohybovat kolem 20 stupňů a hrozí déšť nebo přeháňky. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a středu 12. srpna

11.08.2020 14:24 Počasí u nás bude ovlivňovat okraj tlakové výše nad severní Evropou, informuje portal.chmi.cz.

O víkendu se počasí zkazí. Hrozí bouřky a déšť

11.08.2020 08:29 Zatímco do konce týdne by podle meteorologů měly panovat tropy a suché počasí, o víkendu se zatáhne…

Tropické počasí bude pokračovat. Kdy se ochladí?

10.08.2020 22:08 Aktualizováno Česko budou tento týden nadále sužovat tropy. Ochladí se až na konci týdne, avšak pouze mírně.

Předpověď na noc a úterý 11. srpna

10.08.2020 14:05 Počasí u nás bude ovlivňovat nevýrazné tlakové pole, informuje portal.chmi.cz.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama