Kdy se vrátí tropy? Předpověď počasí na červenec je tristní

Po sérii tropických dní přišlo do Česka ochlazení. Na horách teploty padají pod nulu, jinde až k sedmi stupňům. Navzdory probíhajícímu létu navíc rtuť teploměru během dne nevyšplhá nad 30 stupňů a nezdá se, že by se to mělo v dohledné době změnit.

Letní počasí
doporučujeme

Minimálně ne tento a příští týden. Podle dlouhodobých předpovědí počasí se zdá, že nejteplejšími dny, které nás nyní čekají, budou pátek a sobota. Právě v tyto dny teploty porostou na 27 °C, na jihovýchodě až na 30 °C.

Poté se ale opět ochladí a denní teplota začnou klesat až na 21 °C, kde se chvíli zastaví. Nejvyšší teploty, kterých bychom se mohli příští týden dočkat, jsou 27 °C. A to pro milovníky letních koupališť není moc příznivé.

Podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu by se po příštím týdnu mohly až do konce července navíc objevovat častější srážky, tropických veder se ale zřejmě jen tak nedočkáme.

To ukazují i zahraniční předpovědi, které naznačují, že vyjma krátkodobého oteplení v polovině měsíce se v červnu větších veder pravděpodobně nedočkáme.

Zlom by mohl přijít s příchodem srpna, kdy by teploty měly opět začít stoupat. Jak moc ale překonají tropickou hranici 30 °C je zatím předčasné spekulovat. 

Zdá se však, že přelom července a srpna bude na dlouhou dobu nejteplejším obdobím v Česku. Některé zahraniční modely počasí totiž ukazují, že ani v srpnu se přehnaných tropů nedočkáme a teploty by měly se měly maximálně pohybovat kolem 30 °C.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výstrahy meteorologů: Dnes bude přes 34 stupňů, v pondělí dorazí silné…

09.08.2020 12:32 Aktualizováno Tropické teploty vydrží v Česku i dnes, na většině Ústeckého a severozápadní části Středočeského…

Předpověď na noc a pondělí 10. srpna

09.08.2020 10:52 Počasí u nás bude ovlivňovat okraj tlakové výše nad severní Evropou, uvedl portal.chmi.cz.

Jaké počasí bude doprovázet začátek školního roku? Meteorologové už tuší

08.08.2020 17:37 Aktualizováno Školou povinné děti si zatím nadále užívají letní prázdniny, na začátku září ale opět usednou do…

Počasí: Teploty dnes přesáhnou 31 stupňů, tropy budou i v neděli. Platí…

08.08.2020 16:38 Aktualizováno Tropické teploty vydrží v Česku i v neděli, meteorologové dnes rozšířili varování před vysokými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama