Kdy se vrátí tropy? Předpověď počasí na červenec je tristní

Po sérii tropických dní přišlo do Česka ochlazení. Na horách teploty padají pod nulu, jinde až k sedmi stupňům. Navzdory probíhajícímu létu navíc rtuť teploměru během dne nevyšplhá nad 30 stupňů a nezdá se, že by se to mělo v dohledné době změnit.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Letní počasí
doporučujeme

Minimálně ne tento a příští týden. Podle dlouhodobých předpovědí počasí se zdá, že nejteplejšími dny, které nás nyní čekají, budou pátek a sobota. Právě v tyto dny teploty porostou na 27 °C, na jihovýchodě až na 30 °C.

Poté se ale opět ochladí a denní teplota začnou klesat až na 21 °C, kde se chvíli zastaví. Nejvyšší teploty, kterých bychom se mohli příští týden dočkat, jsou 27 °C. A to pro milovníky letních koupališť není moc příznivé.

Podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu by se po příštím týdnu mohly až do konce července navíc objevovat častější srážky, tropických veder se ale zřejmě jen tak nedočkáme.

To ukazují i zahraniční předpovědi, které naznačují, že vyjma krátkodobého oteplení v polovině měsíce se v červnu větších veder pravděpodobně nedočkáme.

Zlom by mohl přijít s příchodem srpna, kdy by teploty měly opět začít stoupat. Jak moc ale překonají tropickou hranici 30 °C je zatím předčasné spekulovat. 

Zdá se však, že přelom července a srpna bude na dlouhou dobu nejteplejším obdobím v Česku. Některé zahraniční modely počasí totiž ukazují, že ani v srpnu se přehnaných tropů nedočkáme a teploty by měly se měly maximálně pohybovat kolem 30 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (22)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a úterý 23. července

22.07.2019 09:06 Tlaková výše se bude ze střední Evropy jen zvolna přesouvat k severu. Zpočátku bude počasí u nás…

Meteorologové mění předpověď počasí. Po tropech přijde...

22.07.2019 09:05 V sobotu, do Evropy dorazila z Afriky vlna veder. Teploty podle meteorologů vystoupají až na 34…

Počasí aktuálně: Česko zasáhly extrémní bouřky. Vichřice, kroupy,…

21.07.2019 22:33 Aktualizováno Na Moravě během dnešního dopoledne a v Česku odpoledne udeřily velmi silné bouřky. Přinesly s sebou…

Počasí se rapidně mění. Nová předpověď děsí...

21.07.2019 22:33 Aktualizováno Počínaje víkendem dorazila z Afriky do Evropy vlna veder. Horko by ale nemělo dosáhnout takové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama