Vrátí se extrémní vedra? Zeptali jsme se meteoroložky, jaké bude počasí

Po sérii tropických veder, kdy teploty lámaly rekordy, se v Česku pořádně ochladilo. Podle meteorologů se navíc zdá, že se situace v dohledné době jen tak nezlepší.

Počasí
doporučujeme

Podle meteoroložky Dagmar Honsové ze společnosti Meteopress nelze počasí do konce léta předpovědět. "Nyní lze predikovat, že tento týden bude chladný, ale v příštím týdnu se k nám vrátí teploty na koupání," řekla serveru EuroZprávy.cz.

Oteplení ale neznamená automaticky návrat extrémních veder. Naopak, ty zatím meteorologové sice neočekávají, ale ani nevyvrací. "V nejbližších čtrnácti dnech to nevypadá, poté to nelze ani potvrdit, ani vyvrátit," dodala Honsová po EuroZprávy.cz.

Pravděpodobně se ale do konce měsíce příliš teplého počasí nedočkáme. Tento a poslední červencový týden průměry denních maximálních teplot vyšplhají lehce nad 22 stupňů Celsia.

V týdnu od 15. července pak sice dosáhnou zhruba 24 stupňů, ani to ale nebude na koupání. Oteplí až na začátku srpna, ale také nijak markantně.

Teploty na přelomu měsíce a v prvním srpnovém týdnu porostou jen pozvolna, a to na zhruba 26 stupňů Celsia. Navíc se mohou průběžně objevovat srážky.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a středu 12. srpna

11.08.2020 14:24 Počasí u nás bude ovlivňovat okraj tlakové výše nad severní Evropou, informuje portal.chmi.cz.

O víkendu se počasí zkazí. Hrozí bouřky a déšť

11.08.2020 08:29 Zatímco do konce týdne by podle meteorologů měly panovat tropy a suché počasí, o víkendu se zatáhne…

Tropické počasí bude pokračovat. Kdy se ochladí?

10.08.2020 22:08 Aktualizováno Česko budou tento týden nadále sužovat tropy. Ochladí se až na konci týdne, avšak pouze mírně.

Předpověď na noc a úterý 11. srpna

10.08.2020 14:05 Počasí u nás bude ovlivňovat nevýrazné tlakové pole, informuje portal.chmi.cz.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama