Vrátí se extrémní vedra? Zeptali jsme se meteoroložky, jaké bude počasí

Po sérii tropických veder, kdy teploty lámaly rekordy, se v Česku pořádně ochladilo. Podle meteorologů se navíc zdá, že se situace v dohledné době jen tak nezlepší.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Počasí
doporučujeme

Podle meteoroložky Dagmar Honsové ze společnosti Meteopress nelze počasí do konce léta předpovědět. "Nyní lze predikovat, že tento týden bude chladný, ale v příštím týdnu se k nám vrátí teploty na koupání," řekla serveru EuroZprávy.cz.

Oteplení ale neznamená automaticky návrat extrémních veder. Naopak, ty zatím meteorologové sice neočekávají, ale ani nevyvrací. "V nejbližších čtrnácti dnech to nevypadá, poté to nelze ani potvrdit, ani vyvrátit," dodala Honsová po EuroZprávy.cz.

Pravděpodobně se ale do konce měsíce příliš teplého počasí nedočkáme. Tento a poslední červencový týden průměry denních maximálních teplot vyšplhají lehce nad 22 stupňů Celsia.

V týdnu od 15. července pak sice dosáhnou zhruba 24 stupňů, ani to ale nebude na koupání. Oteplí až na začátku srpna, ale také nijak markantně.

Teploty na přelomu měsíce a v prvním srpnovém týdnu porostou jen pozvolna, a to na zhruba 26 stupňů Celsia. Navíc se mohou průběžně objevovat srážky.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a čtvrtek 25. července

24.07.2019 09:02 Oblast vyššího tlaku vzduchu nad střední Evropou bude slábnout, informuje portal.chmi.cz.

Nová předpověď počasí. Zbytek týdne bude jiný, než se čekalo

24.07.2019 07:30 Podle původní předpovědi počasí se měly teploty v Česku až do víkendu pohybovat kolem 30 stupňů a…

Meteorologové mění předpověď počasí. Po tropech přijde...

23.07.2019 22:48 Aktualizováno V sobotu, do Evropy dorazila z Afriky vlna veder. Teploty podle meteorologů vystoupají až na 34…

Kdy skončí tropické počasí? Nová předpověď vypadá zle

23.07.2019 22:47 Aktualizováno Česko má před sebou další tropický týden, na jehož závěru teploty vystoupají až na 35 stupňů. Do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama