Počasí se ještě více zkazí. Česko zasáhnout deště a bouřky

během příštích několika dní se bude Česko potýkat s deštivým počasím. Podle meteorologů se mohou objevit i bouřky, navzdory tomu, že odpolední maxima nedosahují nijak závratných teplot.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Bouřky, ilustrační fotografie
doporučujeme

V sobotu podle meteorologů přejde přes naše území k jihovýchodu tlaková níže. Ta s sebou přinese občasný déšť nebo přeháňky a během dne se mohou objevit i bouřky. 

V dalších dnech bude do střední Evropy proudit od severu chladnější
a vlhčí vzduch, jehož příliv bude zvolna slábnout. V neděli se tak na většině území objeví přeháňky a ojediněle se mohou vrátit i bouřky.

Těch bychom se měli zbavit na začátku příštího týdne, deštivé počasí ale nezmizí. V pondělí bude naopak pokračovat oblačné počasí a místy se opět objeví přeháňky. 

I v úterý nás čeká polojasné až oblačné počasí, opět s přeháňkami, které se přeženou zejména nad severovýchodem. Poté ale mají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu dobrou zprávu.

Ve druhé polovině týdne se následně bude oblast vyššího tlaku vzduchu přesouvat přes střední Evropu k východu a na naše území začne postupně proudit teplejší vzduch od jihozápadu.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Husté sněžení, sněhové jazyky... Počasí příští týden potrápí Česko

07.12.2019 11:59 Aktualizováno Příští týden se do Česka přižene husté sněžení. To udeří zejména na horách, kde může vytvořit i…

Pozor na počasí o víkendu. Meteorologové zvažují výstrahu

06.12.2019 23:06 Aktualizováno Ačkoliv má být víkend z hlediska počasí oproti posledním dnům podstatně teplejší, přesto se…

Většinu Česka zasype sníh, ukazuje nová předpověď počasí

06.12.2019 23:06 Aktualizováno Na Česko se řítí sněžení, které pokryje bílou nadílkou většinu našeho území. Česko se tak po teplém…

Startuje lyžařská sezona, jako první se rozjely vleky v Jeseníkách

06.12.2019 16:44 V Česku díky umělému zasněžování začala lyžařská sezona. Jako první se dnes rozjely vleky v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama