Počasí se ještě více zkazí. Česko zasáhnout deště a bouřky

během příštích několika dní se bude Česko potýkat s deštivým počasím. Podle meteorologů se mohou objevit i bouřky, navzdory tomu, že odpolední maxima nedosahují nijak závratných teplot.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Bouřky, ilustrační fotografie
doporučujeme

V sobotu podle meteorologů přejde přes naše území k jihovýchodu tlaková níže. Ta s sebou přinese občasný déšť nebo přeháňky a během dne se mohou objevit i bouřky. 

V dalších dnech bude do střední Evropy proudit od severu chladnější
a vlhčí vzduch, jehož příliv bude zvolna slábnout. V neděli se tak na většině území objeví přeháňky a ojediněle se mohou vrátit i bouřky.

Těch bychom se měli zbavit na začátku příštího týdne, deštivé počasí ale nezmizí. V pondělí bude naopak pokračovat oblačné počasí a místy se opět objeví přeháňky. 

I v úterý nás čeká polojasné až oblačné počasí, opět s přeháňkami, které se přeženou zejména nad severovýchodem. Poté ale mají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu dobrou zprávu.

Ve druhé polovině týdne se následně bude oblast vyššího tlaku vzduchu přesouvat přes střední Evropu k východu a na naše území začne postupně proudit teplejší vzduch od jihozápadu.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a čtvrtek 25. července

24.07.2019 09:02 Oblast vyššího tlaku vzduchu nad střední Evropou bude slábnout, informuje portal.chmi.cz.

Nová předpověď počasí. Zbytek týdne bude jiný, než se čekalo

24.07.2019 07:30 Podle původní předpovědi počasí se měly teploty v Česku až do víkendu pohybovat kolem 30 stupňů a…

Meteorologové mění předpověď počasí. Po tropech přijde...

23.07.2019 22:48 Aktualizováno V sobotu, do Evropy dorazila z Afriky vlna veder. Teploty podle meteorologů vystoupají až na 34…

Kdy skončí tropické počasí? Nová předpověď vypadá zle

23.07.2019 22:47 Aktualizováno Česko má před sebou další tropický týden, na jehož závěru teploty vystoupají až na 35 stupňů. Do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama