První předpověď počasí na podzim: Bude se opakovat tropické září?

Letošní léto je až na pár výjimek zatím o poznání chladnější, než několik předchozích. V posledních letech jsme navíc tropické teploty neprožívali jen v létě, ale i na podzim. Bude se letos situace opakovat?

Diskuze zablokovaná

Podzimní příroda, ilustrační fotografie
doporučujeme

Jak ukazuje dlouhodobá předpověď portálu AccuWeather, pravděpodobně vůbec ne. Ostatně ani srpen nebude teplotně příliš příznivý. Do poloviny srpna denní teploty dosáhnou zhruba na 26 stupňů Celsia, během noci se budou pohybovat kolem 12 až 15 stupni.

Od poloviny srpna se navíc citelně ochladí. Podle dlouhodobé předpovědi teploty až na 20 stupňů. K oteplení by mohlo dojít na začátku poslední dekády, kdy by se mohly objevit tropy, ale pouze krátkodobé.

V závěru srpna se naopak dočkáme dalšího ochlazení. Teploty v noci klesnou pod 10 stupňů, během dne i pod 20 stupňů Celsia. A ochlazení bude pokračovat i v září.

První dva týdny se sice budou pohybovat kolem 20 stupňů, čeká nás ale oblačné až zatažené počasí s deštěm a přeháňkami. Od poloviny měsíce začnou denní teploty klesat k 15 stupňům a během noci spadnou až na 5 stupňů.

Konec září navíc proprší a léto tak dá Česku definitivně sbohem.Příjemnější počasí nás nečeká ani v říjnu. Zpočátku budou teploty stoupat na 15 až 17 stupňů, poté ale klesnou k průměrným 14 stupňům. V noci by pak teploty mohly klesnou na 3 až 4 stupně.

Loading...
DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Meteorologové mění předpověď počasí na Vánoce. Budou Češi zklamaní?

09.12.2019 22:04 Aktualizováno Počasí v nadcházejících čtyřech týdnech teplotně ani srážkově nevybočí z průměru. Tepleji bude v…

Předpověď na noc a úterý 10. prosince

09.12.2019 09:01 Za studenou frontou k nám pronikne studený vzduch od severozápadu. V něm se k nám bude od…

Vrací se podzim? Zimní počasí potrápí Česko, pak si vezme pauzu

08.12.2019 22:40 Aktualizováno Po chladném týdnu se Česko dočkalo víkendu, při němž teploty dnes dosáhnou až 10 stupňů. Příští…

Husté sněžení, sněhové jazyky... Počasí příští týden potrápí Česko

08.12.2019 22:40 Aktualizováno Příští týden se do Česka přižene husté sněžení. To udeří zejména na horách, kde může vytvořit i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama