Meteorologové mění předpověď počasí: Po víkendových tropech přijde...

V Česku by se mělo konečně zase začít oteplovat. Během víkendy by se měly dokonce objevit tropické teploty, jak ale ukazuje nová předpověď, dlouho si jich neužijeme. Hned po nich se opět prudce ochladí.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Počasí
doporučujeme

Oteplovat se začne už v pátek, objeví se ale opět přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty nadále porostou na 15 až 11 °C, nejvyšší denní teploty pak na 26 až 30 °C. 

Během víkendu bude polojasno až oblačno, ojediněle se opět objeví přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty ale vzrostou na 18 až 13 °C, nejvyšší denní teploty pak dokonce 27 až 32 °C.

Teplo ale dlouho nevydrží. Jak ukazuje dlouhodobá předpověď, hned v pondělí se ochladí na zhruba 27 °C. Opět se oteplí od úterý, kdy by měly až do čtvrtka opět panovat tropické teploty přes 30 °C.

Pak ale přijde prudký propad. Teploty spadnou až na 22 °C, a do konce července se už příliš neoteplí. Na přelomu měsíce a v prvním srpnovém týdnu pak teploty porostou jen pozvolna, a to na zhruba 26 stupňů Celsia. Navíc se mohou průběžně objevovat srážky.

Tepleji ale nebude ani v dalších srpnových týdnech. Do poloviny srpna denní teploty dosáhnou zhruba na 26 stupňů Celsia, během noci se budou pohybovat kolem 12 až 15 stupni.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a pondělí 26. srpna

25.08.2019 08:57 V teplém a vlhkém vzduchu k nám bude nadále od severovýchodu zasahovat okraj tlakové výše. Zároveň…

Mrazivé počasí v Česku. Meteorologové řekli, kdy vytáhnout zimní bundy

25.08.2019 07:30 Česko má před sebou poslední tropický týden. Ten v září vystřídá ochlazení, které se bude postupně…

Počasí přinese v posledním prázdninovém týdnu velké překvapení

24.08.2019 22:01 Aktualizováno Navzdory tomu, že příští týden se podle některých předpovědí v Česku mělo začít ochlazovat, opak…

Počasí na konec léta: Česko potrápí tropy a bouřky, pak sešup teplot

24.08.2019 15:35 Aktualizováno Závěr letošního srpna bude teplý. Průměrná teplota v příštím týdnu bude kolem 28 stupňů Celsia. S…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama