Počasí aktuálně: Česko zasáhly extrémní bouřky. Vichřice, kroupy, vyplavené silnice

Na Moravě během dnešního dopoledne a v Česku odpoledne udeřily velmi silné bouřky. Přinesly s sebou přívalové deště, které zaplavují silnice a řidičům znesnadňují cestování. Na některých místech navíc padají kroupy.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Počasí
doporučujeme

Nejsilněji udeřily mohutné bouřky v jižní části Moravy. Podle reportérů serveru EuroZprávy.cz silnice vyplavují přívalové deště a na mnoha místech se voda valí z kanálů. Řidiči by měli být na silnicích velmi opatrní a neměli by vyjíždět, pokud to není nezbytně nutné.

Kromě bouřek zasáhl Moravu také silný vítr, místy dosahující rychlosti vichřice. Na jižní Moravě byly také zpozorovány kroupy, které mohou způsobit škody na zdraví i na majetku.

Podobné počasí zasáhlo odpoledne i Čechy. Aktuálně řádí v Praze a ve Středočeském kraji silné bouřky a mohutné deště. 

Lidé by měli být při pohybu venku obezřetní. Rozbouřené počasí by se ale podle předpovědí mělo v průběhu dnešního dne uklidnit. Pondělí sice bude teplotně o něco vyšší a nejvyšší denní teploty vystoupají až na 26 až 30 °C, podle meteorologů už ale bouřky nehrozí.

Déšť by se opět mohl objevit v úterý, kdy nejvyšší denní teploty vyrostou až na 27 až 31 °C. Další bouřky pak meteorologové očekávají na konci týdne. Od čtvrtka se k nim mohou přidat i přeháňky a teploty dosahující až 33 °C.

V dalších třech týdnech se sice rovněž objeví bouřky, ale celkový objem srážek bude i přesto podprůměrný. Bouřky navíc budou mít pouze lokální charakter.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a pondělí 26. srpna

25.08.2019 08:57 V teplém a vlhkém vzduchu k nám bude nadále od severovýchodu zasahovat okraj tlakové výše. Zároveň…

Mrazivé počasí v Česku. Meteorologové řekli, kdy vytáhnout zimní bundy

25.08.2019 07:30 Česko má před sebou poslední tropický týden. Ten v září vystřídá ochlazení, které se bude postupně…

Počasí přinese v posledním prázdninovém týdnu velké překvapení

24.08.2019 22:01 Aktualizováno Navzdory tomu, že příští týden se podle některých předpovědí v Česku mělo začít ochlazovat, opak…

Počasí na konec léta: Česko potrápí tropy a bouřky, pak sešup teplot

24.08.2019 15:35 Aktualizováno Závěr letošního srpna bude teplý. Průměrná teplota v příštím týdnu bude kolem 28 stupňů Celsia. S…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama