Českem se prohnaly silné bouřky. Trhaly střechy a lámaly stromy

Pražští hasiči evidují kvůli dnešní odpolední bouřce se silným větrem dvě desítky událostí. Odstraňovali zejména popadané stromy a čerpali vodu ze zaplavených komunikací. Vítr a déšť zasáhl hlavně severovýchodní část Prahy. Informovali o tom na twitteru.

Přidejte svůj názor

Hasiči odstraňují následky dnešních bouřek
doporučujeme

Nejvíce práce měli hasiči mezi 15:00 a 16:00, kdy vyjížděli k deseti případům. V Kyjích uvízlo vozidlo v laguně na silnici, v Satalicích, Kbelích a Kyjích spadl strom přes komunikaci a v Hloubětíně poškodil spadlý strom na auto.

Vpodvečer odstraňovali strom, který spadl na střechu objektu v Papírenské ulici v Bubenči. Pomohl jim při tom jeřáb. Do 19:30 napočítali hasiči 20 technických zásahů kvůli počasí.

Silný vítr dnes v Českém Těšíně na Karvinsku strhl střechu autoservisu, která pak poškodila několik zaparkovaných vozů. Hasiči v kraji vinou počasí evidují 42 událostí. Odstraňovali spadlé stromy a odčerpávali vodu ze sklepů. ČTK to řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Střechu vítr poškodil po 13:30. "Náhlý poryv větru strhnul část střechy dílny autoservisu o rozměrech asi deset na třicet metrů. Ta poškodila několik zaparkovaných vozidel a ještě střechu sousedního objektu," uvedl mluvčí.

Během dnešního odpoledne hasiči v Moravskoslezském kraji evidují v souvislosti s počasím 42 událostí. "Jednalo se hlavně o odstraňování spadlých nebo nebezpečných nakloněných stromů a o čerpání vody ze sklepů, garáží a dalších suterénních a přízemních prostor (17 krát). Všechny události se obešly bez zranění," doplnil.

Nejvíce, devatenáctkrát, dosud vyjížděli hasiči v okrese Opava, desetkrát na Karvinsku, osmkrát v Ostravě a čtyřikrát na Frýdecko-Místecku. Jeden zásah evidují na Novojičínsku.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí přinese v posledním prázdninovém týdnu velké překvapení

25.08.2019 16:21 Aktualizováno Navzdory tomu, že příští týden se podle některých předpovědí v Česku mělo začít ochlazovat, opak…

Předpověď na noc a pondělí 26. srpna

25.08.2019 08:57 V teplém a vlhkém vzduchu k nám bude nadále od severovýchodu zasahovat okraj tlakové výše. Zároveň…

Mrazivé počasí v Česku. Meteorologové řekli, kdy vytáhnout zimní bundy

25.08.2019 07:30 Česko má před sebou poslední tropický týden. Ten v září vystřídá ochlazení, které se bude postupně…

Počasí na konec léta: Česko potrápí tropy a bouřky, pak sešup teplot

24.08.2019 15:35 Aktualizováno Závěr letošního srpna bude teplý. Průměrná teplota v příštím týdnu bude kolem 28 stupňů Celsia. S…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama