Meteorologové mění předpověď počasí. Kdy definitivně skončí tropy?

V Česku doznívá týden plný extrémních teplot. Jak ukazuje výhled počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) a portál AccuWeather, v tomto létě možná poslední. V srpnu se totiž dočkáme pravého opaku, a sice teplot, které nebudou ani na koupání.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Počasí
doporučujeme

Začátek srpna totiž přinese ochlazení. Teploty by měly stoupat na 24 až 26 °C. Pršet by v srpnu příliš nemělo, ale teploty už nijak rapidně neporostou.

Navzdory aktuálnímu tropickému počasí dosáhnou do poloviny srpna denní teploty zhruba na zmíněných 26 stupňů Celsia, během noci se budou pohybovat kolem 12 až 15 stupni.

Od poloviny srpna se navíc citelně ochladí. Podle dlouhodobé předpovědi teploty až na 20 stupňů. K oteplení by mohlo dojít na začátku poslední dekády, kdy by se mohly objevit tropy, ale pouze krátkodobé.

V závěru srpna se naopak dočkáme dalšího ochlazení. Teploty v noci klesnou pod 10 stupňů, během dne i pod 20 stupňů Celsia. A ochlazení bude pokračovat i v září.

Pokud tedy máte v oblibě cestování na poslední chvíli a například kvůli dětem plánujete dovolenou či kratší výlet v závěru srpna, připravte si namísto plavek spíše bundy.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zimní počasí v Česku? Víme, kdy se v Česku objeví první sníh

15.09.2019 22:36 Aktualizováno Nejvyšší denní teploty sice ještě dosahují 25 stupňů, postupně se ale do Česka vkrádá podzim. Podle…

Letní počasí končí. Meteorologové řekli, kdy přijde do Česka podzim

15.09.2019 22:36 Aktualizováno Česko zažívá dozvuky léta, ty ale už v průběhu příštího týdne skončí. Dorazí podzimní sychravé…

Meteorologové mění předpověď počasí na víkend. Bude jiná než se čekalo

14.09.2019 22:19 Aktualizováno Česko se o víkendu dočká jiného počasí, než se původně předpokládalo. Podle meteorologů se totiž…

Tragické počasí o víkendu: Budou tři stupně

13.09.2019 23:43 Aktualizováno Zatímco teploty během dne se nadále drží nad 20 stupni, noční teploty budou nadále klesat. O…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama