Počasí na září: Slibuje změny, začátek školy v dešti?

Ačkoliv léto oficiálně končí na konci září, to letošní nevypadá, že by s ním mělo mít cokoliv společného. První školní den by sice ještě mělo být relativně teplo, postupně se ale začne ochlazovat. Ke konci měsíce teploty spadnou až k pěti stupňům. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi serveru AccuWeather.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Podzimní příroda, ilustrační fotografie
doporučujeme

Během posledního srpnového týdne se teploty propadnou k 20 stupňům. Poslední srpnový víkend sice bude ještě jasno, teploty ale nevyšplhají nad 25 stupňů.

K mírnému oteplení na zhruba 24 stupňů by ještě mohlo dojít na přelomu srpna a září, hned druhý zářijový týden se ale zatáhne a teploty během dne spadnou pod 20 stupňů.

Zde se pravděpodobně udrží po zbytek měsíce. Tropického září se tak letos nedočkáme, naopak se podle předpovědi zdá, že poslední zářijový týden proprší a denní teploty se budou pohybovat kolem 15 stupňů, noční kolem 5.

Přelom října by pak mohl přinést mírné oteplení o pár stupňů, to ale opět nevydrží dlouho. Následně totiž denní teploty spadnou k 12 stupňům a noční téměř na bod mrazu. 

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí čekají velké změny. Předpověď meteorologů nevěstí nic dobrého

18.08.2019 08:30 V příštím týdnu mohou ještě teploty v ČR vystoupat na tropických 30 stupňů Celsia. Bude ale také…

Předpověď počasí na podzim: Nečekaný začátek školního roku

17.08.2019 22:29 Aktualizováno Zatímco v průběhu srpna nás ještě čeká několik teplých dní, postupně se dočkáme spíše ochlazování,…

Léto se vrací do Česka? Meteorologové mění předpověď

17.08.2019 19:16 Aktualizováno Dlouhodobé předpovědi sice ukazovaly, že od poloviny srpna se v Česku začne ochlazovat, nový výhled…

Předpověď na noc a sobotu 17. srpna

16.08.2019 09:06 Nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu, která k nám bude zasahovat od jihu, bude postupovat k…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama