FOTO: Tornádo v Česku? Včerejší bouře přinesla neobvyklé počasí

Včera zaplavily Česko silné bouře doprovázené krupobitím a silnými větry. Přestože nejvýraznější průběh měly bouřky na Moravě a ve Slezsku, v Severních Čechách se vyskytl neobvyklý jev připomínající tornádo.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Tornádo
doporučujeme

Krupobití a silné větry polámaly velké množství stromů, které následně museli odklízet hasiči. Další škody se vyčíslují, podle odhadů letošní bouřky napáchaly škody za více než 1, 2 miliardy korun.

Meteorologové dokonce varovali před výskytem tornádo, to se vice nepotvrdilo, ale na severozápadě Čech byla pozorována supercelulární bouře velmi silně připomínající tornádo.

"Bylo vidět obrovsky rychlé stáčení a rotace základny, kdy po chvíli se začal vytvářet takzvaný funnel - nálevka -tromba! Tato tromba měla své fáze vývoje. V jednu chvíli opravdu z mohutněla a po pár sekundách se začal spouštět vzdušný vír dolů k zemi. Bohužel kopec bránil výhledu, takže jsem si nemohl být jistý zdali se dotkl zemského povrchu," popisuje meteorologický jev na stránce Počasí Severní Čechy lovec bouřek.

Následně vybízí všechny, kteří neobvyklý jev pozorovali a podařilo se jim ho vyfotografovat, aby obrázky poslali k bližšímu prozkoumání k čemu vlastně došlo.

Pravděpodobně se však nejednalo o skutečné tornádo, jelikož to má mnohem větší intenzitu a na našem území se takovýto jev nevyskytuje.

V dalších dnech již meteorologové prudké bouřky neočekávají, spíše se vyskytnou ojedinělé srážky, které mohou být v sobotu intenzivnější.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zimní počasí v Česku? Víme, kdy se v Česku objeví první sníh

15.09.2019 22:36 Aktualizováno Nejvyšší denní teploty sice ještě dosahují 25 stupňů, postupně se ale do Česka vkrádá podzim. Podle…

Letní počasí končí. Meteorologové řekli, kdy přijde do Česka podzim

15.09.2019 22:36 Aktualizováno Česko zažívá dozvuky léta, ty ale už v průběhu příštího týdne skončí. Dorazí podzimní sychravé…

Meteorologové mění předpověď počasí na víkend. Bude jiná než se čekalo

14.09.2019 22:19 Aktualizováno Česko se o víkendu dočká jiného počasí, než se původně předpokládalo. Podle meteorologů se totiž…

Tragické počasí o víkendu: Budou tři stupně

13.09.2019 23:43 Aktualizováno Zatímco teploty během dne se nadále drží nad 20 stupni, noční teploty budou nadále klesat. O…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama