Studené počasí je v Česku. Meteorologové řekli, kdy se zase oteplí

Česko dnes čeká na dlouhou dobu poslední tropický den. Poté budou teploty prudce klesat, a to až na 19 stupňů během dne a 7 stupňů v noci. Oteplit by se opět mohlo až o víkendu.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Ranní mlhy
doporučujeme

„V pondělí bude přes naše území k východu zvolna přecházet zvlněná studená fronta, před ní bude na Moravě a ve Slezsku vrcholit příliv teplého vzduchu. Za ní se k nám v chladnějším vzduchu rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu, který ve čtvrtek zeslábne a ze západní do střední Evropy postoupí okludující frontální systém, za kterým se během pátku rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu. Ke konci období od západu ovlivní počasí u nás další frontální systém,“ uvádí Český hydrometeorologický ústav.

Nejvyšší denní teploty dnes dosáhnou od 20 °C na západě až po 32 °C na východě. Od úterý se ale citelně ochladí.

Teploty během dne už dosáhnou pouze 20 až 24 °C, a do konce pracovního týdne situace nebude o moc lepší. Naopak, nejvyšší denní teploty ve středu vyrostou jen na 19 až 23 °C. 

Ve čtvrtek se mírně oteplí na 21 až 25 °C a i v pátek by se teploty měly pohybovat v podobných hodnotách. To pravé oteplení ale přijde až o víkendu.

Nejvyšší denní teploty totiž mohou od soboty dosahovat 22 až 27 °C. Ochladí se ale v noci, zatímco během týdne dosáhnou noční teploty 18 až 14 °C, o víkendu klesnou na 13 až 9 °C.

Evropu v posledních dnech doslova spalovala silná vedra. Jak informoval server EuroZprávy.cz vedra byla vražedná, při nichž zemřelo na 400 lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí přinese v posledním prázdninovém týdnu velké překvapení

24.08.2019 07:30 Navzdory tomu, že příští týden se podle některých předpovědí v Česku mělo začít ochlazovat, opak…

Meteorologové mění předpověď počasí. Bude úplně jiné, než se čekalo

23.08.2019 22:13 Aktualizováno Navzdory tomu, že některé předpovědi počasí počítaly s tím, že příští týden se v Česku začne…

Počasí a výstraha: O víkendu udeří silné bouřky, hrozí lokální záplavy

23.08.2019 12:19 Od sobotního odpoledne až do noci z pondělí na úterý se v Česku mohou objevit silné lokální bouřky.…

Předpověď na noc a sobotu 24. srpna

23.08.2019 09:13 Kolem tlakové výše se středem nad Pobaltím k nám bude proudit teplejší vzduch od jihovýchodu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama