Řádění počasí nekončí. Po bouřkách přijde déšť a šokový propad na 6 °C

Proměnlivé počasí bude Česko sužovat i v dalších dnech. Po sérii místy velmi silných bouřek se přižene ☔ déšť a prudké ochlazení. Noční teploty klesnou až na pouhých 6 stupňů.

Počasí, ilustrační foto
doporučujeme

Už dnes se může na většině území objevit déšť nebo přeháňky, bude oblačno až polojasno, na východě zataženo. Nejvyšší denní teploty vyrostou už jen na 20 až 24 °C, takže pondělí tropy se opakovat nebudou.

Lépe nebude ani ve středu. Opět se přiženou přeháňky a bude místy i zataženo. Nejnižší noční teploty klesnou na 16 až 12 °C, nejvyšší denní teploty jen na 19 až 23 °C. 

"Za zvlněnou studenou frontou se k nám v chladnějším vzduchu rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu. Ve čtvrtek postoupí ze západní do střední Evropy okluzní fronta. Za ní k nám bude proudit vlhký oceánský vzduch. O víkendu kolem tlakové níže nad Britskými ostrovy k nám bude proudit teplý vzduch od jihozápadu. Začátkem příštího týdne postupně ovlivní počasí u nás od západu další zvlněná studená fronta," uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Ve čtvrtek se ochladí převážně v noci, kdy teploty klesnou až na 6 °C. Bude opět zataženo s deštěm, nejvyšší denní teploty přesto povyrostou na 21 až 25 °C. 

V pátek bude oblačno, opět se ale objeví přeháňky nebo občasný déšť. Večer však dojde k ubývání srážek a oblačnosti. Nejnižší noční teploty vyrostou na 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty ale klesnou na 20 až 24 °C. 

Jak dříve uvedl server EuroZprávy.cz, výraznějšího oteplení už se v Česku nedočkáme. Většinou se teploty budou držet spíše podzimních hodnot. Příkladem má být poslední srpnový týden, kdy se teploty propadnou k 20 stupňům během dne a v noci až k 10 stupňům.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a čtvrtek 13. srpna

12.08.2020 14:28 Od západu postoupí do střední Evropy brázda nižšího tlaku vzduchu. informuje portal.chmi.cz.

Mírné ochlazení vystřídají další tropy, ukazuje předpověď počasí

12.08.2020 08:35 O víkendu čeká Česko mírné ochlazení, zkraje příštího týdne se ale opět vrátí tropy. Teploty budou…

Předpověď na noc a středu 12. srpna

11.08.2020 14:24 Počasí u nás bude ovlivňovat okraj tlakové výše nad severní Evropou, informuje portal.chmi.cz.

O víkendu se počasí zkazí. Hrozí bouřky a déšť

11.08.2020 08:29 Zatímco do konce týdne by podle meteorologů měly panovat tropy a suché počasí, o víkendu se zatáhne…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama