Řádění počasí nekončí. Po bouřkách přijde déšť a šokový propad na 6 °C

Proměnlivé počasí bude Česko sužovat i v dalších dnech. Po sérii místy velmi silných bouřek se přižene ☔ déšť a prudké ochlazení. Noční teploty klesnou až na pouhých 6 stupňů.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Počasí, ilustrační foto
doporučujeme

Už dnes se může na většině území objevit déšť nebo přeháňky, bude oblačno až polojasno, na východě zataženo. Nejvyšší denní teploty vyrostou už jen na 20 až 24 °C, takže pondělí tropy se opakovat nebudou.

Lépe nebude ani ve středu. Opět se přiženou přeháňky a bude místy i zataženo. Nejnižší noční teploty klesnou na 16 až 12 °C, nejvyšší denní teploty jen na 19 až 23 °C. 

"Za zvlněnou studenou frontou se k nám v chladnějším vzduchu rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu. Ve čtvrtek postoupí ze západní do střední Evropy okluzní fronta. Za ní k nám bude proudit vlhký oceánský vzduch. O víkendu kolem tlakové níže nad Britskými ostrovy k nám bude proudit teplý vzduch od jihozápadu. Začátkem příštího týdne postupně ovlivní počasí u nás od západu další zvlněná studená fronta," uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Ve čtvrtek se ochladí převážně v noci, kdy teploty klesnou až na 6 °C. Bude opět zataženo s deštěm, nejvyšší denní teploty přesto povyrostou na 21 až 25 °C. 

V pátek bude oblačno, opět se ale objeví přeháňky nebo občasný déšť. Večer však dojde k ubývání srážek a oblačnosti. Nejnižší noční teploty vyrostou na 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty ale klesnou na 20 až 24 °C. 

Jak dříve uvedl server EuroZprávy.cz, výraznějšího oteplení už se v Česku nedočkáme. Většinou se teploty budou držet spíše podzimních hodnot. Příkladem má být poslední srpnový týden, kdy se teploty propadnou k 20 stupňům během dne a v noci až k 10 stupňům.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí přinese v posledním prázdninovém týdnu velké překvapení

24.08.2019 07:30 Navzdory tomu, že příští týden se podle některých předpovědí v Česku mělo začít ochlazovat, opak…

Meteorologové mění předpověď počasí. Bude úplně jiné, než se čekalo

23.08.2019 22:13 Aktualizováno Navzdory tomu, že některé předpovědi počasí počítaly s tím, že příští týden se v Česku začne…

Počasí a výstraha: O víkendu udeří silné bouřky, hrozí lokální záplavy

23.08.2019 12:19 Od sobotního odpoledne až do noci z pondělí na úterý se v Česku mohou objevit silné lokální bouřky.…

Předpověď na noc a sobotu 24. srpna

23.08.2019 09:13 Kolem tlakové výše se středem nad Pobaltím k nám bude proudit teplejší vzduch od jihovýchodu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama