Počasí o víkendu překvapí Čechy. Přinese něco nečekaného

Byla jen malá šance, že se toho ještě letos dočkáme, nakonec se ale minimálně ještě jednou oteplí. Podle meteorologů totiž Česko čeká tropický víkend. Dlouho ale letní počasí nevydrží.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

V příštích dnech budou teploty pozvolna klesat, a to zejména v noci. Zatímco v pondělí ještě část Česka trápily tropy, teploty nyní klesly až na 20 stupňů napříč celým územím.

Zítra nás nečeká o nic lepší počasí, naopak, po ránu hrozí mlhy a během dne teploty klesnou až na 18 stupňů. Následně se prudce ochladí i v noci na čtvrtek.

To teploty klesnou až ke studeným 7 stupňům, tedy nejníže za několik posledních týdnů. O moc výše ale do konce týdne stoupat nebudou, například v sobotu by měly dosáhnout nejméně 9 stupňů.

Přesto o víkendu přijde zvrat. V sobotu se oteplí až na 28 stupňů, a v neděli se dokonce vrátí tropy. Podle meteorologů by mělo být až 31 stupňů během dne a až 18 v noci.

Čeká nás tedy téměř tropická noc a den pravděpodobně vhodný ke koupání. Vysoké teploty se ale neudrží dlouho, od pondělí totiž začnou klesat a spadnou až na 22 stupňů.

Loading...
Vstupte do diskuze (16)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí: Kdy v Česku udeří zima?

21.11.2019 22:21 Aktualizováno Počasí se v příštích týdnech přehoupne z podzimního na zimní. Největší zima bude v prvním…

Evropu zasáhne masivní bouře. Drsné počasí pocítí i Česko

21.11.2019 22:03 Aktualizováno Masivní cyklónu, která zasáhla Velkou Británii, doprovází vichřice o rychlosti až 100 km/h a…

Předpověď na noc a pátek 22. listopadu

21.11.2019 08:58 Mezi tlakovou níží nad západní Evropou a rozsáhlou tlakovou výší nad Ruskem bude nad naše území,…

Počasí na Vánoce: Čechům se možná po letech splní přání

21.11.2019 01:01 Aktualizováno Dlouhé roky Češi zažívali Vánoce na blátě. Podle meteorologů nic neobvyklého, bude tomu ale letos…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama