Léto končí předčasně? Počasí do konce září je tristní, ukazuje předpověď

Polovina srpna je za námi a podle předpovědí meteorologů léto pomalu končí. Do konce měsíce už se vysokých teplot moc nedočkáme a brzy se navíc může přihnat sychravé počasí připomínající podzim. ☂

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Počasí
doporučujeme

Letošní srpen je podle meteorologů teplotně průměrný. Nejteplejší týdny máme za sebou a druhá polovina měsíce bude chladnější. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Jak server EuroZprávy.cz již informoval, o víkendu se ještě dočkáme tropických teplot, poté ale teploty klesnou. "V následujících týdnech by se mělo postupně ochlazovat," uvedli meteorologové. V týdnu od 19. srpna se denní průměr teplot dostane jen na 21 stupňů. 

Další týdny budou podle dlouhodobé předpovědi portálu AccuWeather velmi proměnlivé. Bude zataženo a objeví se bouřky a přeháňky, místy se ale vyjasní a teploty mírně porostou nahoru. 

Většinou se ale budou držet spíše podzimních hodnot. Příkladem má být poslední srpnový týden, kdy se teploty propadnou k 20 stupňům během dne a v noci až k 10 stupňům. Poslední srpnový víkend sice bude ještě jasno, teploty ale nevyšplhají nad 25 stupňů.

V září se zatáhne a teploty během dne spadnou pod 20 stupňů. Zde se pravděpodobně udrží po zbytek měsíce. Tropického září se tak letos nedočkáme, naopak se podle předpovědi zdá, že poslední zářijový týden proprší a denní teploty se budou pohybovat kolem 15 stupňů, noční kolem 5.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po vichřici Julie jsou bez proudu stále tisíce domácností

24.02.2020 14:07 Aktualizováno V Česku jsou po nedělní vichřici bez proudu stále tisíce odběratelů. Distribuční společnost ČEZ…

Orkán Julie: Vlaky nejezdily na desítkách tratí, provoz se vrací k normálu

24.02.2020 13:47 Aktualizováno Provoz na desítkách úseků lokálních tratí, který byl ráno přerušen kvůli následkům silného větru,…

Řeky v Královéhradeckém kraji klesají, první stupeň již jen na Metuji

24.02.2020 09:22 Nedělním deštěm a táním vzedmuté hladiny řek v Královéhradeckém kraji začaly s ustáváním srážek po…

Předpověď na noc a úterý 25. února

24.02.2020 09:18 Počasí u nás bude ovlivňovat frontální systém postupující od západu, informuje portal.chmi.cz.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama