Zima, bouřky i tropy. Počasí tříští Česko na kusy. Jak bude u vás?

Česká republika si v nadcházejících dnech užije roztříštěného počasí, které ji rozdělí na dvě poloviny. Zatímco Čechy budou sužovat deště a zima, na Moravě a ve Slezsku se udrží tropy a slunečné počasí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zvláštní zachycení deště
doporučujeme

Výstrahu, o které v neděli informoval server EuroZprávy.cz, Český hydrometeorologický ústav stáhnul. Přesto bude v pondělí v Čechách oblačno až zataženo, na většině území se objeví déšť nebo přeháňky a ojediněle bouřky. Naopak na Moravě a ve Slezsku bude jasno až polojasno a jen odpoledne a večer dojde od západu k přibývání oblačnosti a místy se objeví přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejvyšší denní teploty v Čechách vyrostou na 21 až 25 °C, na Moravě a ve Slezsku na 25 až 30 °C.

V úterý se trend udrží. Bude oblačno až zataženo a od jihozápadu se na většině území občas vyskytne déšť nebo přeháňky. Naopak bouřky se objeví zejména na východě. Nejvyšší denní teploty vyrostou na 19 až 24 °C, na Moravě a ve Slezsku na 27 °C. 

I v středu bude Česko rozdělené. Bude zataženo až oblačno, na většině území se sice objeví déšť nebo přeháňky, na východě ale i bouřky. Nejnižší noční teploty klesnou na 17 až 13 °C, na západě až na 11 °C. Nejvyšší denní teploty ale budou všude podobné, a to 18 až 22 °C.

Rozdělení bude pokračovat i ve čtvrtek. Bude oblačno a na východě se objeví déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou na 15 až 11 °C, na západě na 9 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C.

I v pátek budou teploty tříštit Česko. Bude polojasno, nejnižší noční teploty ale klesnou na západě na 13 až 9 °C, na východě na 16 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty vyrostou na 22 až 26 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí příští týden? Přinese jedno velké překvapení

20.09.2019 00:09 Aktualizováno Česko svírá tento týden studené počasí. Teploty v noci spadnou až na 2 stupně, během dne se mohou…

Předpověď na noc a pátek 20. září

19.09.2019 09:27 Ve studeném vzduchu se bude zvolna přesouvat přes střední Evropu k jihovýchodu tlaková výše,…

Počasí přinese teploty pod nulou. Víme, kdy udeří mrazy

19.09.2019 08:30 Česko se tento týden potýká s citelným ochlazením, hned ten příští se ale opět oteplí. Nárůst…

Předpověď na noc a čtvrtek 19. září

18.09.2019 08:59 Po přední straně tlakové výše nad Britskými ostrovy k nám bude i nadále proudit studený vzduch od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama