Podzim přijde předčasně? Počasí čeká teplotní zvrat

Česko má před sebou poslední teplý víkend. Teploty během něj překročí tropickou hranici 30 stupňů, pak se počasí zkazí a ochladí se. Dlouhodobé předpovědi navíc neukazují, že by se letos tropy měly ještě vrátit.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Mraky při západu slunce
doporučujeme

Odpolední maxima vystoupí během víkendu ke třicítce, uprostřed tohoto týdne lze ale očekávat jen 24 stupňů Celsia. Teplého počasí si ale dlouho neužijeme, příští týden začne léto ustupovat.

Nejchladnější by měl podle ČHMÚ být týden od 2. do 8. září. Týdenní průměr nejnižších nočních teplot bude kolem devíti stupňů, týdenní průměr nejvyšších denních teplot pak kolem 21 stupňů.

Teploty v dalších týdnech by už tropických hodnot dosahovat neměly. Naopak se nepředpokládá, že by se k 30 stupňům vůbec přiblížily, jak ukazují dlouhodobé předpovědi.

Namísto toho se začne opět ochlazovat. Oblačné až polojasné počasí vystřídají deště a teploty během dne klesnou na průměrných 18 stupňů. Ke konci září se sice mírně vyjasní, rtuť na teploměru ale ještě o něco málo klesne.

Na přelomu září a října by podle meteorologů mělo být během dne v průměru zhruba 14 stupňů, v noci pak teploty spadnou až téměř k bodu mrazu. Několik dní by se měly držet kolem 3 stupňů.

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mrazivé počasí sevře Česko. Výstraha pro zemědělce a zahrádkáře

20.09.2019 11:45 Meteorologové varovali zemědělce a zahrádkáře před přízemními mrazíky, které se v noci a v sobotu…

Předpověď na noc a sobotu 21. září

20.09.2019 08:47 Tlaková výše se přesune ze střední Evropy k jihovýchodu a po její zadní straně k nám začne proudit…

Počasí o víkendu? Zima je jen začátek

20.09.2019 08:24 Stejně jako dnes v noci se i o víkendu v Česku objeví teploty kolem bodu mrazu. Během dne se ale…

Počasí příští týden? Přinese jedno velké překvapení

20.09.2019 00:09 Aktualizováno Česko svírá tento týden studené počasí. Teploty v noci spadnou až na 2 stupně, během dne se mohou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama