Počasí na první zářijové dny: Je to zlé. Začátek školy proprší?

Začátek školy se nezadržitelně blíží a žákům a studentům zbývá už jen několik posledních prázdninových dní. Ty se ponesou z části v zamračeném duchu, z části se ale ještě oteplí. Před začátkem září se ale počasí zlomí.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Déšť
doporučujeme

Zatímco následující dny ještě proprší, o víkendu se vyčasí a místy se vrátí tropy. Ty podle Českého hydrometeorologického ústavu přetrvají až do příštího týdne.

Poté se ale začne ochlazovat a teploty postupně spadnou až o 10 stupňů. Prázdniny se tak s Českem rozloučí s relativně chladným počasím a polojasnou až oblačnou oblohou.

"Další týdny období budou teplotně průměrné až slabě nadprůměrné. Relativně nejchladnějším bude pravděpodobně týden od 2. do 8. září s týdenním průměrem nejnižších nočních teplot kolem 9 °C a týdenním průměrem nejvyšších denních teplot kolem 21 °C, uvedl ČHMÚ.cz.

Zlom přijde na začátku září. Podle předpovědí by první školní dny měly teploty vystoupat na nejvýše 20 stupňů a navíc by se měly objevit přeháňky a déšť.

Povinnou výbavu školáků tak pravděpodobně doplní pláštěnka nebo deštník. Deštivé počasí se v Česku udrží několik dní, druhý zářijový týden by se ale mělo opět objevit slunce.

Ani to ale nevydrží. Dlouhodobé předpovědi zahraničních meteorologů ukazují, že od poloviny září začnou teploty opět klesat a navíc se přiženou podzimní deště.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí o víkendu: Dočkáme se velkého překvapení?

18.09.2019 00:38 Aktualizováno Počasí se tento týden nese v Česku v duchu ochlazení. Teploty během dne klesnou až na 111 stupňů, v…

Předpověď na noc a středu 18. září

17.09.2019 10:40 Po přední straně tlakové výše se středem nad Britskými ostrovy k nám bude proudit studený vzduch od…

Počasí v příštích týdnech? Zima až 1 stupeň, varují meteorologové

16.09.2019 22:22 Aktualizováno V příštích čtyřech týdnech se bude střídat nadprůměrné teplo s ochlazením. Třeba příští týden…

Zimní počasí vpadne do Česka: Mrazíky, na horách má sněžit

16.09.2019 09:21 Během tohoto týdne se citelně ochladí, meteorologové očekávají přízemní mrazíky a na hřebenech hor…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama