Podivné počasí: Přijde vůbec zima? Meteoroložka prozradila

Praha - Skoro to vypadá, jako by letos žádná zima ani neměla přijít. Nejinak tomu bude i tento týden - budeme si připadat spíše jako v březnu. Ale vítat jaro je ještě hodně předčasné. Meteorologové tvrdí, že zimy a sněhu si ještě užijeme, jen trochu později.

Ilustrační foto
doporučujeme

Nejteplejší z období příštích čtyř týdnů bude první týden (6.-12. ledna), který bude teplotně nadprůměrný. Bude tak pokračovat teplé počasí, které v ČR převládalo od Vánoc. Druhý týden předpovědního období (13.-19. ledna) předpokládáme teplotně průměrný až slabě nadprůměrný. Další týden od 20. do 26. ledna předpokládáme teplotně průměrný, informuje chmi.cz.

Výrazně nejistá je předpověď na poslední týden (27. ledna až 2. února), který vychází nejpravděpodobněji jako průměrný, nelze však v tomto týdnu vyloučit jak oteplení, tak i výraznější ochlazení. Srážkově očekáváme období příštích čtyř týdnů průměrné, druhý a třetí týden může být i nadprůměrný.

Takřka jarní počasí si budeme užívat převážnou část týdne, která bude ve znamení nadprůměrných teplot. Mírné ochlazení přinese až víkend. Co je to za zimu, říkáte si? Ano, je nezvykle teplá a mírná, ale není to zase až taková výjimka. "Podobně vysoké teploty v tomto období přinášely naposledy roky 2007, 2005 a 1999," upozorňuje meteoroložka Dagmar Honsová.

Ty, kdo si stýskají po bílé zimě, může uklidnit fakt, že i v těch teplých letech zima nakonec udeřila. "Ano, i poté ještě zima přišla, takže jaro ještě ani letos nevyhlížejte," uklidňuje Honsová. Na tento týden ale žádnou velkou zimu nepředpovídá, přestože víkend bude už trochu chladnější. Dokonce ani výhled na první dvě třetiny ledna nijak mrazivý není...

Týden od 6. ledna

V úterý bude oblačno až zataženo, ojediněle slabý déšť. Postupně od západu ubývání oblačnosti na polojasno nebo jasno. Nejvyšší teploty 7 až 11 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem 3 °C. Mírný jižní vítr 2 až 6 m/s.

Ve středu bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Noční teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 7 až 11 °C. Jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Ve čtvrtek bude převážně oblačno, místy přeháňky. Noční teploty 5 až 1 °C. Denní teploty 7 až 11 °C. Jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Víkend od 10. ledna

V pátek bude oblačno, místy přeháňky. Noční teploty 5 až 1 °C. Denní teploty 4 až 8 °C. Západní vítr 4 až 8 m/s.

V sobotu bude polojasno až oblačno, na horách ojediněle sněhové přeháňky. Noční teploty 1 až -3 °C. Denní teploty 3 až 7 °C. Západní vítr 1 až 5 m/s.

V neděli bude většinou polojasno. Noční teploty 1 až -3 °C. Denní teploty 2 až 6 °C. Jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

V pondělí 13. ledna bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, od 700m srážky sněhové. Denní teploty 3 až 7°C. Noční teploty 2 až -2°C. V úterý 14. ledna má být skoro jasno až polojasno. Denní teploty 2 až 6°C. Noční teploty 0 až -4°C. A ve středu 15. ledna bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 2 až 6°C. Noční teploty -1 až -5°C.

Témata: Počasí | Zima
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a pátek 10. července

09.07.2020 13:00 Před studenou frontou, která bude postupovat přes Německo nad naše území, k nám vyvrcholí příliv…

Po horkém pátku se ochladí. Příští týden tropické počasí nečekejme

09.07.2020 08:19 Česko má před sebou nejteplejší den tohoto a možná i příštího týdne. Zatímco v pátek teploty…

Počasí na víkend: Prudce se ochladí. Během dne budou teploty jako na konci…

08.07.2020 22:06 Aktualizováno Česko zažije o víkendu ne až tak běžný úkaz. Zatímco v pátek se v noci dočkáme teplot až kolem 16…

Letošní červen byl nejdeštivější za posledních 60 let

08.07.2020 14:12 Letošní červen byl nejdeštivější za posledních zhruba 60 let. V Česku spadlo 151 milimetrů srážek,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy