Podivné počasí: Přijde vůbec zima? Meteoroložka prozradila

Praha - Skoro to vypadá, jako by letos žádná zima ani neměla přijít. Nejinak tomu bude i tento týden - budeme si připadat spíše jako v březnu. Ale vítat jaro je ještě hodně předčasné. Meteorologové tvrdí, že zimy a sněhu si ještě užijeme, jen trochu později.

Ilustrační foto
doporučujeme

Nejteplejší z období příštích čtyř týdnů bude první týden (6.-12. ledna), který bude teplotně nadprůměrný. Bude tak pokračovat teplé počasí, které v ČR převládalo od Vánoc. Druhý týden předpovědního období (13.-19. ledna) předpokládáme teplotně průměrný až slabě nadprůměrný. Další týden od 20. do 26. ledna předpokládáme teplotně průměrný, informuje chmi.cz.

Výrazně nejistá je předpověď na poslední týden (27. ledna až 2. února), který vychází nejpravděpodobněji jako průměrný, nelze však v tomto týdnu vyloučit jak oteplení, tak i výraznější ochlazení. Srážkově očekáváme období příštích čtyř týdnů průměrné, druhý a třetí týden může být i nadprůměrný.

Takřka jarní počasí si budeme užívat převážnou část týdne, která bude ve znamení nadprůměrných teplot. Mírné ochlazení přinese až víkend. Co je to za zimu, říkáte si? Ano, je nezvykle teplá a mírná, ale není to zase až taková výjimka. "Podobně vysoké teploty v tomto období přinášely naposledy roky 2007, 2005 a 1999," upozorňuje meteoroložka Dagmar Honsová.

Ty, kdo si stýskají po bílé zimě, může uklidnit fakt, že i v těch teplých letech zima nakonec udeřila. "Ano, i poté ještě zima přišla, takže jaro ještě ani letos nevyhlížejte," uklidňuje Honsová. Na tento týden ale žádnou velkou zimu nepředpovídá, přestože víkend bude už trochu chladnější. Dokonce ani výhled na první dvě třetiny ledna nijak mrazivý není...

Týden od 6. ledna

V úterý bude oblačno až zataženo, ojediněle slabý déšť. Postupně od západu ubývání oblačnosti na polojasno nebo jasno. Nejvyšší teploty 7 až 11 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem 3 °C. Mírný jižní vítr 2 až 6 m/s.

Ve středu bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Noční teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 7 až 11 °C. Jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Ve čtvrtek bude převážně oblačno, místy přeháňky. Noční teploty 5 až 1 °C. Denní teploty 7 až 11 °C. Jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Víkend od 10. ledna

V pátek bude oblačno, místy přeháňky. Noční teploty 5 až 1 °C. Denní teploty 4 až 8 °C. Západní vítr 4 až 8 m/s.

V sobotu bude polojasno až oblačno, na horách ojediněle sněhové přeháňky. Noční teploty 1 až -3 °C. Denní teploty 3 až 7 °C. Západní vítr 1 až 5 m/s.

V neděli bude většinou polojasno. Noční teploty 1 až -3 °C. Denní teploty 2 až 6 °C. Jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

V pondělí 13. ledna bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, od 700m srážky sněhové. Denní teploty 3 až 7°C. Noční teploty 2 až -2°C. V úterý 14. ledna má být skoro jasno až polojasno. Denní teploty 2 až 6°C. Noční teploty 0 až -4°C. A ve středu 15. ledna bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 2 až 6°C. Noční teploty -1 až -5°C.

Témata: Počasí | Zima
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tropické počasí v srpnu bude až na jeden týden výjimkou. Ochladí se

14.07.2020 17:32 Aktualizováno Srpen se nebude teplotně příliš lišit od počasí, které zažíváme nyní. Teplejší dny bude střídat…

Předpověď na noc a středu 15. července

14.07.2020 13:18 Přes naše území bude k východu přecházet studená fronta, informuje portal.chmi.cz.

Klíšťovou encefalitidou se letos nakazilo již 158 lidí, víc než loni. K…

14.07.2020 09:15 Aktualizováno Do konce června se klíšťovou encefalitidou nakazilo v ČR 158 lidí, víc než loni za stejné období.…

Tady se sucho opět prohlubuje. Jedna oblast ČR se vymyká zbytku republiky

13.07.2020 16:54 Zatímco půda do jednoho metru je na většině území Česka stále nadprůměrně nasycená, prakticky celý…

Související:

Právě se děje

Další zprávy