Bouřky na Moravě zaplavovaly sklepy a lámaly stromy

Bouřky, které v podvečer a večer přecházely přes jižní Moravu zatopily sklepy i silnice. Jihomoravští hasiči od 18:00 do 21:30 vyjížděli k celkem 20 událostem spojeným právě se silným deštěm a větrem. ČTK to řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

Blesk zachycený při orkánu Fabienne (23. září 2018)
doporučujeme

"Naprostá většina potíží byla hlášena z okresů Brno-venkov a Blansko. Nejčastěji se jednalo o čerpání vody ze zatopeného sklepa nebo odčerpání laguny vzniklé na silnici, hasiči také čistili kanalizace a silnice od bláta a naplaveného dřeva," uvedl Dvořák.

Bouřky se nad územím kraje pohybovaly už v noci na neděli a v neděli odpoledne, ty však větší škody nenapáchaly, hasiči vyjížděli pouze k několika spadlým stromům.

Silnější bouřky spojené s prudkým lijákem a silným větrem přišly až po 18:00 a postihly zejména severní část kraje. Český hydrometeorologický ústav vydal před bouřkami výstrahu, která platí až do pondělních 2:00 pro celou Moravu, Vysočinu, téměř celý Pardubický kraj, východní část jižních Čech a část Královéhradeckého kraje.

Na jihu Moravy mají v noci bouřky i srážky ustávat, teplota klesne k 11 stupňům Celsia. Déšť a přeháňky mají v kraji vydržet i v pondělí, odpoledne mají teploty vystoupit až k 19 stupňům.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Letní počasí se vrátí až o víkendu. Bude teplejší než ten uplynulý

13.07.2020 09:03 Navzdory postupnému ochlazování, které čeká Česko tento týden, bude následující víkend teplejší,…

Počasí: Česko se probudilo do chladného rána, na Šumavě mrzlo

13.07.2020 08:36 Dnešní ráno bylo na několika místech v Česku rekordně chladné. Nejchladnější ráno pro 13. červenec…

Příští týden se ochladí. Teploty spadnou i pod 20 stupňů, ukazuje…

12.07.2020 20:14 Aktualizováno Česko se s tropickými teplotami minimálně na týden rozloučí. Předpověď počasí ukazuje, že žhavý…

Předpověď na noc a pondělí 13. července

12.07.2020 11:40 Od západu postoupí do střední Evropy oblast vyššího tlaku vzduchu, informuje portal.chmi.cz.

Související:

Právě se děje

Další zprávy