Bouřky zasáhly Česko, pustošily Středočeský kraj i Šumpersko

Střední Čechy v neděli odpoledne a večer zasáhly silné bouřky, Lašovicemi na Rakovnicku se podle středočeských hasičů přehnala blesková povodeň, v Meznu na Benešovsku přetekl rybník a voda s bahnem zaplavila silnici a sklepy okolních domů. Hráz rybníka ale nápor vody vydržela.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Hasiči
doporučujeme

Hasiči tam i na dalších místech při desítkách výjezdů pomáhali například odstranit bahno z komunikací a zasahovali u zatopených sklepů, řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Tereza Fliegerová.

Nejvíc práce měli podle ní na Příbramsku, Benešovsku a Rakovnicku. "Obcí se valila voda z lesa i polí, hladina na zádržné hrázi zhruba o metr přetékala výšku hráze," uvedli středočeští hasiči na twitteru. Fliegerová řekla, že podle jejích informací nikdo nebyl zraněn ani nebylo nutné nikoho evakuovat.

Hasiči nejčastěji vyjíždějí k popadaným stromům nebo zaplaveným sklepům. Na Komenského náměstí v Rakovníku například přívalový déšť ucpal kanály, na silnici bylo podle mluvčí až půl metru vody.

"Zůstala tam uvíznutá dvě osobní auta, hasiči lidem pomohli dostat ta auta ven," uvedla Fliegerová. Na Rakovnicku odstraňovali bahno a kameny také z železniční trati.

K 22:00 středočeští hasiči evidovali už přes 60 výjezdů.

Přes Šumpersko se dnes odpoledne přehnala silná bouřka. Nejvíce zřejmě zasáhla obec Jedlí, kde se voda dostala do domů a strhla také automobily. Voda zaplavila rovněž tamní továrnu, firma vodu odčerpává vlastními silami, řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Bouře podle něj postihla také Štíty, Šumperk a Rudu nad Moravou. Hasiči v oblasti evidují asi desítku výjezdů, čerpají vodu, likvidují také popadané stromy. V okolí Jedlí a Štítů jsou na komunikacích po bouřkách naplaveniny.

V Olomouckém kraji by mělo místy pršet i v pondělí, odpoledne a večer by měly srážky ustávat.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí bude příští týden stát za to. Česko si ho užije

21.09.2019 23:20 Aktualizováno Příští týden se po uplynulých chladných dnech dočkáme oteplení. Noční teploty stoupnou až o zhruba…

Podzim vtrhne do Česka. Jaké bude počasí? Dlouhodobá předpověď zde

21.09.2019 18:47 Aktualizováno Období od 23. září do 20. října 2019 by mělo být podle meteorologů teplotně i srážkově spíše…

Mrazivé ráno v Česku: Nejchladněji bylo na Šumavě. Předpověď na další dny

21.09.2019 13:05 Aktualizováno Dnešní ráno bylo obdobně studené jako páteční. Ranní minimální teploty se ve dvou metrech nad zemí…

Předpověď na noc a neděli 22. září

21.09.2019 08:28 Tlaková výše nad jihovýchodní Evropou bude slábnout a na její zadní straně bude proudit do střední…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama