Bouřky zasáhly Česko, pustošily Středočeský kraj i Šumpersko

Střední Čechy v neděli odpoledne a večer zasáhly silné bouřky, Lašovicemi na Rakovnicku se podle středočeských hasičů přehnala blesková povodeň, v Meznu na Benešovsku přetekl rybník a voda s bahnem zaplavila silnici a sklepy okolních domů. Hráz rybníka ale nápor vody vydržela.

Hasiči
doporučujeme

Hasiči tam i na dalších místech při desítkách výjezdů pomáhali například odstranit bahno z komunikací a zasahovali u zatopených sklepů, řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Tereza Fliegerová.

Nejvíc práce měli podle ní na Příbramsku, Benešovsku a Rakovnicku. "Obcí se valila voda z lesa i polí, hladina na zádržné hrázi zhruba o metr přetékala výšku hráze," uvedli středočeští hasiči na twitteru. Fliegerová řekla, že podle jejích informací nikdo nebyl zraněn ani nebylo nutné nikoho evakuovat.

Hasiči nejčastěji vyjíždějí k popadaným stromům nebo zaplaveným sklepům. Na Komenského náměstí v Rakovníku například přívalový déšť ucpal kanály, na silnici bylo podle mluvčí až půl metru vody.

"Zůstala tam uvíznutá dvě osobní auta, hasiči lidem pomohli dostat ta auta ven," uvedla Fliegerová. Na Rakovnicku odstraňovali bahno a kameny také z železniční trati.

K 22:00 středočeští hasiči evidovali už přes 60 výjezdů.

Přes Šumpersko se dnes odpoledne přehnala silná bouřka. Nejvíce zřejmě zasáhla obec Jedlí, kde se voda dostala do domů a strhla také automobily. Voda zaplavila rovněž tamní továrnu, firma vodu odčerpává vlastními silami, řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Bouře podle něj postihla také Štíty, Šumperk a Rudu nad Moravou. Hasiči v oblasti evidují asi desítku výjezdů, čerpají vodu, likvidují také popadané stromy. V okolí Jedlí a Štítů jsou na komunikacích po bouřkách naplaveniny.

V Olomouckém kraji by mělo místy pršet i v pondělí, odpoledne a večer by měly srážky ustávat.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a neděli 20. září

19.09.2020 13:00 Počasí u nás bude nadále ovlivňovat tlaková výše nad severovýchodní Evropou, informuje portal.chmi…

Počasí překonávalo rekordy. Bylo přes 30 stupňů

15.09.2020 17:53 Na 37 stanicích v Česku dnes zaznamenali tropický den, tedy alespoň 30 stupňů Celsia. Nejtepleji…

Srpnové průtoky v tocích byly nadprůměrné

14.09.2020 11:15 Srpnové průtoky v tocích, které monitoruje brněnská pobočka Českého hydrometeorologické ústavu …

Česko prožilo nejdeštivější léto za posledních deset let

13.09.2020 10:29 Letošní léto bylo nejdeštivější za posledních deset let. V průměru spadlo na území Česka 322…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama