Česko čeká husté sněžení. V příštích dnech může počasí komplikovat nejen dopravu

Z hlediska počasí budou pro Česko nejhorší následující tři dny. Očekává se totiž husté sněžení a místy i silnější vítr, což může působit komplikace v dopravě i v energetice.

Sněhová kalamita
doporučujeme

Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

V úterý bude polojasno až oblačno, od severozápadu postupně až zataženo. Objeví se sněžení nebo sněhové přeháňky, v polohách pod 400 m přechodně srážky smíšené nebo dešťové.

Nejnižší noční teploty klesnou na -8 až -12 °C, nejvyšší denní teploty vyrostou jen na -1 až +3 °C. Hrozí navíc mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s, v Čechách až čerstvý 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, a na horách tvorba sněhových jazyků.

Ve středu bude proměnlivá, převážně velká oblačnost, a četné sněhové přeháňky, na horách dokonce i trvalejší sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou jen na 0 až -4 °C, nejvyšší denní teploty pak na -1 až +3 °C. Od vyšších poloh opět hrozí místy tvorba sněhových jazyků.

Ve čtvrtek nás čeká oblačno až zataženo a na většině území další  občasné sněžení nebo sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty se propadnou na -3 až -7 °C. Nejvyšší denní teploty na -4 až 0 °C. 

V pátek bude oblačno až zataženo a už jen místy se objeví občasné sněžení nebo sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty ale klesnou na -6 až -10 °C, při přechodně zmenšené oblačnosti na -13 °C. Nejvyšší denní teploty pak na -5 až -1 °C. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a sobotu 16. ledna

15.01.2021 13:23 Po přední straně hřebene vysokého tlaku vzduchu nad severní a západní Evropou k nám bude zesilovat…

Sněžení komplikuje dopravu v celém Česku, bez zimní výbavy nevyjíždějte

15.01.2021 09:54 Dopravu na většině území Česka dnes ráno opět komplikuje sněžení. Silnice ale většinou zůstávají s…

Počasí: Česko zažije takzvané ledové dny. Bude nadprůměrné chladno

15.01.2021 08:11 V uplynulých dnech se do České republiky vrátila typičtější zima, které bude pokračovat i v dalších…

Sníh a vítr opět komplikují dopravu, kamiony měly problémy i na D1

14.01.2021 13:51 Aktualizováno Sněžení a silný vítr dnes ráno dál komplikovaly silniční dopravu v Česku. Zejména v horských…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama