Evropu zasáhne masivní bouře. Drsné počasí pocítí i Česko

Masivní cyklónu, která zasáhla Velkou Británii, doprovází vichřice o rychlosti až 100 km/h a meteorologové varují před možností záplav. Důsledky tohoto počasí pocítí konce týdne i Česká republika.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Větrný rukáv
doporučujeme

Cyklóna zamířila podle Severe Weather nad Evropu směrem od Grónska a starý kontinent zasáhla v úterý večer. Největší škody napáchá v Irsku a ve Velké Británii, kde vítr dosáhne rychlosti 90 až 100 km/h.

Pro Brity jde o děsivou představu. Teploty zde totiž v těchto dnech klesají pod nulu a navíc hrozí i povodně, které by byly v tomto počasí velmi nepříjemné a studené. Vliv bouře se ale projeví i ve střední Evropě.

Díky ní totiž začne koncem týdne do Česka proudit teplejší vzduch. O víkendu se tak oproti současným dnům citelně oteplí. V pátek klesnou nejnižší noční teploty jen na 9 až 5 °C, nejvyšší denní teploty vyrostou na 8 až 12 °C.

Udeřit může i silnější vítr vítr o rychlosti 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, v jihozápadní polovině Čech mírný vítr 2 až 5 m/s. Podobná intenzita hrozí i v sobotu, kdy bude zataženo nízkou oblačností, mlhavo a ojediněle mrholení. Na horách a ojediněle i jinde polojasno.

Nejnižší noční teploty klesnou na 8 až 4 °C, při zmenšené oblačnosti a slabším větru až 1 °C, zejména na západě území. Nejvyšší denní teploty vyrostou na 6 až 10 °C, při zmenšené oblačnosti až 12 °C. 

I v neděli bude zataženo nízkou oblačností, mlhavo a ojediněle mrholení. Na horách a ojediněle i jinde polojasno. Nejnižší noční teploty klesnou na 7 až 2 °C, při zmenšené oblačnosti a slabším větru až 0 °C. Nejvyšší denní teploty porostou na 5 až 10 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Většinu Česka zasype sníh, ukazuje nová předpověď počasí

05.12.2019 22:15 Aktualizováno Na Česko se řítí sněžení, které pokryje bílou nadílkou většinu našeho území. Česko se tak po teplém…

Předpověď počasí na Vánoce a Silvestra část Čechů nepotěší

05.12.2019 22:01 Aktualizováno Vánoční svátky se kvapem blíží a do konce roku zbývá už jen několik posledních týdnů. Spolu s tím…

Předpověď na noc a pátek 6. prosince

05.12.2019 09:14 Před studenou frontou, která bude postupovat ze západní do střední Evropy, k nám bude ve vyšších…

Velká předpověď počasí do jara: Jaká bude letošní zima?

04.12.2019 22:00 Aktualizováno Česko už tento týden zasáhne pravé zimní počasí. Teploty během noci padají pod nulu a místy napadl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama