Krkonoše opět zasáhla vichřice, horní úsek lanovky na Sněžku mimo provoz

Silný vítr dnes zastavil horní úsek kabinové lanovky na Sněžku. Lanovka může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině, uvedli ráno na webu správci lanovky. Lanovka má dva úseky, Pec pod Sněžkou - Růžová hora a Růžová hora - Sněžka.

Přidejte svůj názor

Lanovka na Sněžku
doporučujeme

Na Sněžce ráno mrzlo, byla mlha, slabě sněžilo a vítr dosahoval rychlosti více než 70 kilometrů v hodině, uvedla na webu polská horská služba. Podle meteorologů by měl vítr slábnout až večer.

Z polské strany stále platí zákaz výstupu na Sněžku. Polský krkonošský národní park k tomuto opatření přistoupil kvůli nebezpečí odtržení plechového opláštění polské meteorologické stanice, které uvolnil vítr. Zákaz platí do odvolání. Objekt poničil v minulých dnech silný vítr, který na Sněžce dosahoval síly orkánu. Výstup na Sněžku nedoporučuje ze stejného důvodu také Správa Krkonošského národního parku (KRNAP).

V Krkonoších nadále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pěti. Na hřebenech Krkonoš je zhruba 50 až 100 centimetrů sněhu. "Za posledních 24 hodin napadly dva centimetry sněhu na mokrou sněhovou pokrývku. Sníh padal za působení západního větru. V současná době se teploty pohybují okolo nuly. Během dne se bude ochlazovat a sněžit za působení západního větru," uvedla v ranním hlášení krkonošská horská služba. V lavinových katastrech se mohou výjimečně vyskytnout laviny z mokrého sněhu.

Meteorologové na dnešek v hradeckém kraji předpovídají proměnlivou oblačnost a místy, zejména na horách přeháňky, nad 600 metrů sněhové. Nejvyšší denní teploty budou mezi plus šesti až devíti stupni Celsia, v 1000 metrech na horách kolem nuly. Vítr bude v nárazech dosahovat přes 50 kilometrů v hodině.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zimní počasí se vrací. V Česku bude pořádně mrznout

29.03.2020 08:26 Do Česka se příští týden vrátí zima. Teploty každý den klesnou hluboko pod bod mrazu a stejně jako…

Počasí v dubnu: Dočkáme se příští měsíc léta?

28.03.2020 08:36 Česko má před sebou další týden plný mrazivých rán. Teploty v noci budou klesat až k -10 stupňům,…

Krkonoše pokryl led, platí 2. stupeň lavinového nebezpečí. Horská služba…

27.03.2020 09:02 Horská služba Krkonoše varuje před zledovatělým terénem. Na hřebenech Krkonoš je stále 40 až 110…

Předpověď na noc a sobotu 28. března

27.03.2020 08:53 Nad střední Evropou se bude udržovat nevýrazné tlakové pole, uvedl portal.chmi.cz.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama