Krkonoše sevřel mráz. Hrozí ledovka a náledí, varuje horská služba

Horská služba v Krkonoších dnes vydala varování před ledovkou a náledím. Výstraha platí pro celé Krkonoše. V nejvyšších českých horách stále platí první, tedy nejnižší stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové stupnice, vyplynulo z ranního hlášení krkonošské horské služby.

Krkonoše - Špindlerův Mlýn
doporučujeme

Dnes ráno bylo v Krkonoších jasno, teploty klesly k sedmi stupňům pod nulou.

Na hřebenech Krkonoš nyní leží 20 až 50 centimetrů sněhu. "Na ledovou krustu za poslední sněžení napadly tři centimetry nového sněhu za působení silného severního větru. Na závětrných svazích a žlabech je ho uloženo větší množství. Zde se mohou tvořit desky z navátého sněhu," uvedl lavinový specialista Robert Dlouhý.

Uvolnění laviny je podle něj možné jen při velkém dodatečném zatížení, a to jen ojediněle ve velmi strmém extrémním terénu.

Dnes by mělo být v Krkonoších nad nulou, podle meteorologů by teplota v 1000 metrech nad mořem mohla vystoupat ke třem stupňům Celsia.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tropické počasí bude pokračovat. Kdy se ochladí?

10.08.2020 22:08 Aktualizováno Česko budou tento týden nadále sužovat tropy. Ochladí se až na konci týdne, avšak pouze mírně.

Předpověď na noc a úterý 11. srpna

10.08.2020 14:05 Počasí u nás bude ovlivňovat nevýrazné tlakové pole, informuje portal.chmi.cz.

Výstrahy meteorologů: Dnes bude přes 34 stupňů, v pondělí dorazí silné…

09.08.2020 12:32 Aktualizováno Tropické teploty vydrží v Česku i dnes, na většině Ústeckého a severozápadní části Středočeského…

Předpověď na noc a pondělí 10. srpna

09.08.2020 10:52 Počasí u nás bude ovlivňovat okraj tlakové výše nad severní Evropou, uvedl portal.chmi.cz.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama