Meteorologové čekají v Krkonoších orkán, lanovka na Sněžku stojí

Silný vítr i dnes zastavil horní úsek kabinové lanovky na Sněžku. Podle dat polské horské služby ráno na Sněžce vál velmi silný vítr o rychlosti přes 70 kilometrů v hodině. Lanovka na Sněžku může jezdit do rychlosti 60 kilometrů v hodině, uvedli ráno na webu správci lanovky. Horská služba Krkonoše již od pátku kvůli silnému větru nedoporučuje hřebenové túry.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle ČHMÚ bude dnes vítr na horách zesilovat až na rychlost v nárazech kolem 125 kilometrů v hodině. Přesáhnout by tak měl hranici orkánu, která je 117,7 kilometru v hodině. 

V nejvyšších polohách Krkonoš dnes ráno sněžilo. V polohách pod 1400 metrů nad mořem pršelo, uvedla Horská služba Krkonoše. Například ve Špindlerově Mlýně od půlnoci do dnešních 10:00 spadlo 19 litrů vody na metr čtverečný, vyplývá z dat Povodí Labe. Pouze na Sněžce mrzlo, teplota se tam ráno držela asi dva stupně pod nulou. Ve střediscích Krkonoš byly dva až tři stupně nad nulou. Zájem lidí o lyžování byl kvůli oblevě a dešti velmi slabý.

Na hřebenech Krkonoš je od 50 do 100 centimetrů sněhu a nadále platí druhý nejnižší stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. "Na závětrných svazích a žlabech je uloženo větší množství sněhu. Zde se mohou vyskytnout desky z navátého sněhu. V polohách pod 1400 metrů nad mořem je sníh mokrý a mohou se uvolnit laviny z mokrého sněhu," uvedl lavinový specialista horské služby Robert Dlouhý.

Lavinovými lokalitami jsou na české straně Krkonoš Kotelní jámy, údolí Bílého Labe od Boudy u Bílého Labe, Kozí hřbety a Labský, Obří, Dlouhý a Modrý důl.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a pondělí 6. dubna

05.04.2020 08:17 Kolem tlakové výše nad východní Evropou k nám bude proudit teplý vzduch od jihu, informuje portal…

Počasí: Kdy Česko zasáhnou první jarní bouřky?

05.04.2020 07:00 Příští týden se v Česku rapidně oteplí. Teploty se v maximech budou celý týden držet nad 20 stupni.…

Meteorologové mění předpověď: Počasí bude teplejší než se myslelo

04.04.2020 17:50 Aktualizováno Příští týden do Česka přijde to pravé jaro. Teploty ale porostou výše, než se původně uvádělo.…

Počasí: Zesílí vítr. Bude to foukat hlavně na severu Čech, varují…

04.04.2020 16:34 Meteorologové upozorňují na silný vítr, který se může v noci na pondělí a v pondělí vyskytovat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy