Meteorologové varují před nočními mrazy. Počasí může ničit úrodu

Ve druhé polovině noci na sobotu budou teploty v části Česka klesat pod nulu, což může vést k poškození vegetace, zejména zeleniny, vinné révy a kvetoucích ovocných stromů. Dnes vydané varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se týká většiny Moravy s výjimkou jihu, dále východu Čech a Karlovarského kraje.

Počasí, ilustrační foto
doporučujeme

Noc na sobotu bude podle meteorologů jasná až polojasná, zpočátku může být i oblačno. Teploty budou nejčastěji mezi plus třemi a minus jedním stupněm Celsia. Vítr bude jen slabý.

Teplotami pod bodem mrazu jsou na Moravě ohroženy kraje Olomoucký, Moravskoslezský a Zlínský. V Jihomoravském kraji platí upozornění na možný mráz pro okresy Blansko, Boskovice, Tišnov a Vyškov. V Čechách hrozí noční mrazíky na Vysočině, v Královéhradeckém kraji, východní polovině Pardubického kraje a také v Karlovarském kraji.

Zahrádkářům a zemědělcům radí meteorologové zakrýt zeleninu a nízké rostliny světlou netkanou textilií. Stromy může před následky mrazu ochránit například lehký postřik drobnými vodními kapičkami. Ve volné krajině je možné chránit vegetaci před mrazem také zapálením slámy nebo klestí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a úterý 29. září

28.09.2020 12:26 Počasí u nás bude ovlivňovat oblast nízkého tlaku vzduchu, která se ze střední Evropy přesune nad…

Česko zasáhnou silné deště. Meteorologové kvůli počasí zvažují výstrahu

25.09.2020 22:06 Aktualizováno O víkendu zasáhne Českou republiku citelné ochlazení doprovázené vydatnými dešti. Meteorologové by…

Předpověď na noc a pátek 25. září

24.09.2020 12:18 Přes naše území bude postupovat zvolna k východu zvlněná studená fronta, uvedl portal.chmi.cz.

Teploty mohou příští týden v noci spadnou k nule, ukazuje předpověď počasí

24.09.2020 08:34 Do Česka dorazí podzimní počasí. V průběhu příštího týdne teploty během dne klesnou pod současné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama