Meteorologové vydali výstrahu před ledovkou, hrozí komplikace v dopravě

Na jihu a západě Česka se může od dnešního večera do úterního poledne tvořit slabá ledovka z mrznoucího deště. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto dnes varoval před možnými problémy v dopravě. Pozorní by měli být kromě řidičů také chodci, kterým hrozí uklouznutí.

Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče
doporučujeme

Varování ČHMÚ platí od dnešních 18:00 do úterního poledne. Týká se Karlovarského, Plzeňského a Jihočeského kraje a Vysočiny. Dále většiny středních Čech, včetně Prahy, západních okresů Ústeckého kraje, jihu Pardubického kraje a severozápadních regionů Jihomoravského kraje.

Podle předpovědi ČHMÚ bude dnes v Česku po slunečné neděli přibývat oblačnosti. Na západě Čech z ní může místy sněžit, v jihozápadní polovině Čech ale budou srážky smíšené nebo ve formě mrznoucího deště.

Teploty v noci na úterý budou pod bodem mrazu. Chladněji, kolem minus osmi stupňů, bude na severu a severovýchodě Česka.

Velmi chladná byla noc z neděle na dnešek, kdy na severu a severovýchodě Česka klesly teploty místy pod minus 15 stupňů Celsia. Nejnižší teplotu meteorologové naměřili na Jizerce v Jizerských horách, minus 27,8 stupně Celsia. V Orlickém Záhoří na Rychnovsku klesla teplota pod minus 25 stupňů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do Česka se vrátila zima. Místy sněží

08.03.2021 08:54 Do Česka dorazila v noci od severu studená fronta, která přináší zvětšenou oblačnost a místy také…

Počasí na březen: Bude ještě mrznout, objeví se i sníh

07.03.2021 07:00 Po zbytek března a na začátku dubna může v Česku ještě v noci mrznout. V příštím týdnu bude…

Česko se probouzí do studeného víkendu. Zimní počasí o sobě dá opět vědět

06.03.2021 06:30 Česko má před sebou studený víkend. Zatímco noční teploty místy klesají hluboko pod bod mrazu, po…

Zima ještě neskončila, vrátí se mrazy, ukazuje předpověď počasí na březen

01.03.2021 22:02 Aktualizováno Začátek března bude teplý, ke konci příštího týdne se ale výrazně ochladí. Jako celek by letošní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama