Mráz, sníh, vedro. Meteorologové vydali novou předpověď počasí

Na přelomu dubna a května mohou teploty kolísat. Vesměs se zřejmě nebudou vymykat normálu, ale mohou spadnout pod dlouhodobý průměr. Například příští týden bude v některých dnech až 24 stupňů Celsia a v jiných nejvýše deset stupňů.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Místy může také, hlavně ve vyšších polohách, padat sníh. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), i z krátkodobé předpovědi.

V první polovině příštího týdne se značně ochladí. V pondělí bude ještě až 23 stupňů, zejména na Moravě, ale už v úterý rtuť vystoupá přes den podle ČHMÚ maximálně na deset stupňů a v noci bude mrznout. Na horách bude pravděpodobně v pondělí i úterý sněžit. Hrozí navíc i bouřky.

Do konce týdne však teploty zase vystoupají až na 24 stupňů. V noci bude teplota i v dalších týdnech stále velmi nízko. Až do poloviny května budou týdenní průměry nočních teplot jen několik stupňů nad nulou.

Objem srážek bude v příštích dvou týdnech podprůměrný. Až na začátku května se dostane na dlouhodobý průměr pro toto období, nebo i nad něj.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a úterý 2. června

01.06.2020 11:47 Počasí u nás začne ovlivňovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry se středem nad východní…

Počasí bude příští víkend zřejmě horší, než v tom uplynulém

01.06.2020 09:05 Česko má za sebou víkend, který sice neoplýval vysokými teplotami, pořád byl ale příjemnější, než…

Předpověď na noc a pondělí 1. června

31.05.2020 19:11 Aktualizováno Mezi tlakovou výší nad Skandinávií a tlakovou níží nad východní Evropou bude na naše území proudit…

Podrobná předpověď počasí na příští týden: Bude chladněji, než se čekalo.…

31.05.2020 17:46 Aktualizováno Příští týden bude v Česku o něco chladněji, než původně ukazovaly předpovědi. Teplot dosahujících…

Související:

Právě se děje

Další zprávy